w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Nowa tajemnicza choroba płuc. Nie wywołuje jej koronawirus. Są pierwsze ofiary śmiertelne

Lekarze z Argentyny ujawnili nowy typ infekcji prowadzącej do zapalenia płuc. Są już pierwsze śmiertelne ofiary. Wiadomo też, że przyczyną nie jest kolejna odmiana koronawirusa.

epidemia sztab kryzysowy rekord zachorowań respiratory brak wolnych łóżek

Czy COVID-19 jest tylko wstępem do czegoś jeszcze gorszego? Wiele na to wskazuje, że będziemy musieli przyzwyczaić się do tego, że regularnie będą pojawiały się nowe odmiany chorób, w tym niestety śmiertelnych. W Argentynie zauważono właśnie falę tajemniczego zapalenia płuc.

Tajemnicza choroba atakuje w Argentynie. Nie wywołuje jej koronawirus

Wciąż rośnie liczba ofiar nieznanej choroby układu oddechowego, którą odnotowano u pacjentów w Argentynie. Wstępne badania potwierdziły, że odpowiedzialny za jej wywołanie nie jest znany nam z ostatnich lat koronawirus wywołujący COVID-19. Czy grozi nam kolejna epidemia?

Nowa, wciąż niezidentyfikowana choroba, pochłania już pierwsze życia. Do tej pory zmarły na nią 3 osoby, 6 kolejnych w stanie ciężkim przebywa w szpitalu i walczy z ostrym zakażeniem. Już na tym etapie wiadomo, że jego przyczyną nie są znane koronawirusy ani wirus grypy, co może wskazywać, że nie jest to po prostu kolejna mutacja znanych zarazków.

Wśród pracowników służby zdrowia w Argentynie zidentyfikowano 8 zakażeń. Wszyscy pracowali w prywatnej klinice w północno-zachodniej części kraju. W przypadku dwóch pacjentów konieczne było zastosowanie mechanicznej wentylacji.

Obustronne zapalenie płuc nieznanego pochodzenia. Jakie objawy?

Zakażenie widocznie wśród obywateli Argentyny charakteryzuje się ciężkim przebiegiem i jest to obustronne zapalenie płuc. Wykonane do tej pory zdjęcia RTG klatki piersiowej wykazały, że choroba powoduje duże zmiany w strukturze narządów.

Pierwsze wnioski z analiz Narodowej Administracji Laboratoriów i Instytutów Zdrowia pokazały, że powodem może być bakteria znajdująca się w klimatyzatorach lub w wodzie. Sytuacja jest nieustannie monitorowana również przez pracowników Światowej Organizacji Zdrowia.

Pacjenci dotknięci nieznaną chorobą doświadczyli nie tylko wysokiej gorączki, ale również wymiotów i biegunki. Były to oczywiście objawy występujące razem z tymi, które charakteryzują infekcję dolnych dróg oddechowych. Argentyńscy lekarze nie zauważyli póki co, aby choroba przenosiła się pomiędzy ludźmi.

Źródło: Polsat News

warszawa ostrzelany samochód

„Walki będą pod Warszawą”. Z ust Czeczena padło ostrzeżenie. To się stanie, jeśli…

dr grzesiowski koronawirus youtube mutacja indyjska wielka brytania czwarta fala

Koronawirus. Dr Grzesiowski bije na alarm! „To będzie dotyczyć też Polski”