w ,

Nie żyje znana polska aktorka. Rodzina załamana. „Jeszcze wczoraj bawiłaś się pod Wrocławiem…”

W wieku 74 lat zmarła aktorka znana z kultowej roli w komedii „Sami swoi”. Artystka opuściła nas w niedzielę 18 września. Rodzina opublikowała smutne pożegnanie.

Nie żyje znana polska aktorka Ilona Kuśmierska-Kocyłak. Polacy pamiętają ją z kultowej roli w komedii „Sami swoi„. Artystka opuściła nas 18 września. O tym fakcie poinformowali media członkowie rodziny.

Nie żyje aktorka z komedii „Sami swoi”. Miała 74 lata

– Żegnaj, kochana, odeszłaś tak nagle i niespodziewanie – napisał w internecie mąż Ilony Kuśmierskiej. Nie tylko on żegna ją i opłakuje. Swoje ostatnie pożegnanie zamieścili w sieci pozostali członkowie najbliższej rodziny.

W wieku 74 lat zmarła ceniona aktorka Ilona Kuśmierska. Dla widzów pozostanie przede wszystkim Jadźką Pawlakową z trylogii Sami Swoi oraz najmłodszą córką Niechciców Emilką z filmu i serialu Noce i Dnie. Znana była również z ról dubbingowych – czytamy na stronie internetowej Telewizji Polskiej.

Najbardziej zdruzgotany śmiercią jest mąż aktorki, który w takich słowach wspominał ukochaną.

Jeszcze wczoraj bawiłaś się pod Wrocławiem w towarzystwie rodziny „Samych Swoich”, w rocznicę jej powstani. Cieszyliście się, wspominaliście bliski waszemu sercu tryptyk Sylwestra Chęcińskiego. Szczęśliwa, nocą wróciłaś do Warszawy, aby nazajutrz ucałować najmłodszą wnuczkę, która właśnie skończyła dwa latka, uściskać czteroletniego wnuka, kochanych syna i synową. Ale nie doczekałaś rana – napisał w internecie małżonek Ilony Kuśmierskiej.

Ilona Kuśmierska przyszła na świta 16 czerwca 1948 roku w Zabrzu. Talenty artystyczne było u niej widać od najmłodszych lat, choć rodzice mieli wobec córki inne plany. Miała bowiem zostać lekarzem, co było głównie ambicją jej matki. Pod koniec lat 60. wzięła udział w castingu do komedii „Sami swoi” i to z roli Jadźki była najbardziej znana Polakom.

elżbieta ii nie żyje ostatnie zdjecie

Królowa Elżbieta II. Oto jej ostatnie zdjęcia zrobione 2 dni przed śmiercią

orędzie putina szojgu

Pilne orędzie Putina do narodu. Kreml zaostrza kurs i straszy atakiem nuklearnym