w

HAHAHA!HAHAHA!

Pilne orędzie Putina do narodu. Kreml zaostrza kurs i straszy atakiem nuklearnym

Cały świat czeka z zapartym tchem na zapowiedziane na dziś orędzie Władimira Putina do narodu. USA przewidują najgorszy scenariusz, czyli wielką mobilizację wojskową.

orędzie putina szojgu
Fot. YouTube

Stany Zjednoczone mają informacje o tym, że prezydent Rosji Władimir Putin szykuje się do ogłoszenia wielkiej wojskowej mobilizacji. Wiadomości te ujawnił doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan. Cały świat czeka na dzisiejsze orędzie z Kremla.

UWAGA! O godzinie 21:20 czasu polskiego poinformowano, że przemówienie Putina zostało przełożone na 21 września.

Orędzie Putina. Mobilizacja i zakaz wyjazdu z kraju młodym mężczyznom. Miedwiediew straszy bombą atomową

Na początku września eksperci od geopolityki twierdzili jednogłośnie, że obecnie Rosja ma do wyboru albo akceptację przegranej w wojnie na Ukrainie, albo jej eskalację. Wiele wskazuje, że mamy właśnie do czynienia z tym drugim, gorszym scenariuszem.

Rosja w przyspieszonym tempie zamierza zorganizować referenda na okupowanych obszarach Ukrainy w celu przyłączenia ich do Rosji. To odpowiedź na ogromne straty i porażkę, która dotknęła Rosję podczas inwazji. Kreml wie już, że tej wojny nie uda się wygrać.

Rosyjski przywódca ma dziś wygłosić pierwsze przemówienie do narodu od czasu ogłoszenia inwazji 24 lutego br. W jego towarzystwie ma się pojawić również Siergiej Szojgu, minister obrony Federacji Rosyjskiej. Kreml nieoczekiwanie i w trybie natychmiastowym uruchomił scenariusz aneksji terenów, które okupuje.

W Rosji sprawy nabrały szybkiego tempa. Duma zatwierdziła dziś poprawkę zaostrzającą kary za dezercję i inne przestępstwa przeciwko służbie wojskowej, które zostaną popełnione „w czasie mobilizacji, stanu wojennego, w czasie wojny, w warunkach konfliktu zbrojnego lub operacji bojowych„.

Przewodniczący Komitetu Obrony Dumy Państwowej Andriej Kartapołow uporczywie twierdzi, że na terenie Rosji powszechnej mobilizacji nie będzie.

Rosja wybrała drogę eskalacji. Orędzie przesunięte na 21 września

Wojska okupacyjne już deklarują, że zaraz po ogłoszeniu wyników referendum w Donbasie i Ługańsku (te mają odbyć się w okresie od 23 do 27 września) zwrócą się do Władimira Putina o jak najszybsze włączenie tych republik do Federacji Rosyjskiej. Potem ewentualne ataki Ukrainy na te tereny mają zostać uznane za atak na całą Rosję.

Rosyjskie źródła podają, że wszyscy Rosjanie w wieku 18-65 lat będą mieli zakaz opuszczania Rosji od nadchodzącej północy. Póki co są to jednak informacje nieoficjalne.

Po tym, jak Donbas i Ługańsk dołączą do Rosji, atakowanie tych obszarów będzie atakiem na Rosję, a to pozwala nam na użycie całego naszego arsenału odstraszania – oświadczył były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew

Władimir Putin wie już, że jego specjalna operacja wojskowa na Ukrainie poniosła fiasko. Niebawem ruszyć ma kolejna ofensywa Ukraińców, którzy będą próbowali odbić kolejne miasta na okupowanych terenach. Właśnie stąd ten pośpiech w kwestii przyłączenia tych terenów do Rosji.

Nie wiadomo, o której godzinie Putin wygłosi orędzie. Informacja na ten temat została po godzinie 20 czasu polskiego usunięta ze strony rosyjskiej agencji informacyjnej oraz portalu Russia Today.

Wcześniej media te twierdziły, że przemówienie Putina zostanie wyemitowane o godz. 20 czasu moskiewskiego. Doniesienia opublikowane około godziny 21 świadczą o tym, że Putin zabierze głos albo po wieczornym programie informacyjnym, który kończy się o 21:45 czasu moskiewskiego, albo dopiero 21 września.

Nie żyje znana polska aktorka. Rodzina załamana. „Jeszcze wczoraj bawiłaś się pod Wrocławiem…”

Nie żyje znany polski dziennikarz. „Bardzo smutno, okropna wiadomość”