w

HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Odkryto niepokojący zapis w tajnym dekrecie Putina. Tego właśnie obawiały się kraje NATO

Od kilkunastu godzin z Rosji uciekają młodzi mężczyźni. Płacą bardzo dużo za bilety lotnicze próbując uchronić się przed wysłaniem przymusowo na Ukrainę.

mobilizacja w polsce kogo dotyczy do jakiego wieku
Fot. YouTube

Od kilkunastu godzin w Rosji wielki szok i poruszenie. Władimir Putin ogłosił dekret, zgodnie z którym wprowadzono mobilizację wojskową, która objąć ma nawet 300 tys. osób. Wszyscy przymusowo mają zostać wysłani na Ukrainę. Od wczoraj trwa zmasowana ucieczka mężczyzn z Rosji do innych krajów.

Dekret Putina. Mobilizacja obejmie dużo więcej osób, niż powiedział w orędziu

Zgodnie z informacjami podawanymi przez rosyjską redakcję „Novaya Gazeta„, w dekrecie Władimira Putina dotyczącym mobilizacji 300 tys. żołnierzy ukryto pewien znaczący szczegół. Dziennikarze ujawnili, że istnieje bowiem drugi dekret, którego treści nie znamy. W nim jest z kolei mowa o mobilizacji aż jednego miliona rezerwistów.

Jest o tym mowa w siódmym punkcie dekretu Putina dotyczącego mobilizacji wojskowej. W punkcie tym prezydent Federacji Rosyjskiej określa cel mobilizacji w liczbie trzy razy wyższej, niż oficjalnie mówiono. Dzień wcześniej mówiono jedynie o częściowej mobilizacji.

Siódmy punkt dekretu oznaczony został frazą „tylko do użytku służbowego„, co świadczy o tym, że informacja ta była tajna. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Peskow potwierdził istnienie niejawnej klauzuli. Chodzi w niej o potencjalną liczbę osób, które mogą zostać powołane do służby.

Czy mobilizacja częściowa wpłynie na losy konfliktu?

W Rosji od wczoraj trwają zmasowane protesty przeciwko mobilizacji. Ludzie wyszli na ulice na terenie całego kraju. Tłum skandował rozmaite hasła uderzające w Putina, w tym „Życie dla naszych dzieci”.

Mobilizacja zdaniem ekspertów nic nie zmieni na froncie. Jej wpływ będzie zauważalny dopiero w przyszłym roku. Głównym powodem tego jest niska jakość kadr. Rosja prawdopodobnie w pierwszym etapie wojny na Ukrainie wykorzystała maksymalnie najlepiej przygotowane siły. Armię Putina toczy też rak korupcji i problemy logistyczne.

Obecnie żołnierze rezerwy w Rosji, którzy nie dostali jeszcze wezwania mobilizacyjnego, nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania bez zgody władz wojskowych. Rosjanie mogą być zobowiązani do oddania środków transportu na potrzeby armii.

Prezydent Andrzej Duda również odniósł się do doniesień medialnych i sytuacji w Rosji. Jego zdaniem Rosja już przegrała tę wojnę. Nie zdołała bowiem opanować całego kraju i żadnego celu Władimir Putin nie osiągnął. W dodatku jego armia liże rany po udanej kontrofensywie ukraińskiej armii.

szatan ii rakieta

Nowa broń Putina. Tym będzie teraz grozić NATO. „Ma siać strach i zniszczenie”

koniec 500 plus polska akademia nauk inflacja

Rząd rozważa cięcia w 500+. Wiceminister finansów ujawnił plan. Świadczenie dostaną tylko wybrani?