w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Nowa broń Putina. Tym będzie teraz grozić NATO. „Ma siać strach i zniszczenie”

Nowe rosyjskie pociski o nazwie Sarmat zwane też „Szatan II” pierwszy raz zostały przetestowane 20 kwietnia, już w czasie trwającej inwazji na Ukrainę.

szatan ii rakieta
Fot. TASS / RDM

Ma 18 tysięcy kilometrów zasięgu. Nowa rakieta Putina najprawdopodobniej wejdzie na wyposażenie armii jeszcze w tym roku. Ma zgodnie ze słowami prezydenta Rosji siać strach i zniszczenie, ale przede wszystkim jej celem jest zapewnienie krajowi bezpieczeństwa.

Szatan II. Rakieta, którą Putin będzie straszył cały świat

Władimir Putin nie owija w bawełnę i nie bawi się w półśrodki. Wojna na Ukrainie nie idzie po jego myśli, dwa kolejne kraje dołączają do NATO, dlatego prezydent Rosji nie ma wyjścia. Wkrótce zamierza sięgnąć po najstraszliwszą broń, jaką kiedykolwiek Rosjanom udało się zbudować.

Szatan II, bo tak nazywa się nowa broń, ma wejść na stałe wyposażenie jednostek jeszcze przed końcem 2022 roku. Putin będzie nią straszył cały świat, ale głównie kraje NATO.

Granica sojuszu niebezpiecznie zbliża się do granic Rosji, dlatego najważniejszy człowiek na Kremlu nie zamierza się biernie przyglądać.

Zgodnie ze słowami prezydenta Federacji Rosyjskiej nowe pociski to broń, przed którą trudno będzie się sojuszowi obronić. Jak stwierdził w rozmowie z dziennikarzami „Faktu” ekspert i redaktor naczelny Nowej Techniki Wojskowej Mariusz Cielma, do tej pory nie wymyślono skutecznej obrony przed balistycznymi pociskami.

W rakiecie będzie można umieścić – zgodnie z deklaracjami Putina – 10 głowic. Nie każda jednak musi stanowić zagrożenie. Cielma wskazał, że część z nich stanowić mogą tylko wabiki, które będą miał na celu zmylenie obrony przeciwrakietowej.

Zaatakowany kraj nie będzie wiedział, która głowica zawiera ładunek, a która nie. To dodatkowe utrudnienie, które może okazać się fatalne w skutkach.

Pocisk balistyczny Szatan 2 będzie siał „strach i zniszczenie”

Władimir Putin otwarcie stwierdził, że broń, jaką dysponuje NATO, nie wzbudza w nim żadnego strachu. – Szatan II zapewni bezpieczeństwo Rosji przed zewnętrznymi zagrożeniami i sprawi, że ci, którzy próbują zagrozić naszemu krajowi agresywną retoryką, zastanowią się dwa razy – przyznał ostro prezydent Rosji.

Już w trakcie inwazji Rosji na Ukrainę, czyli 20 kwietnia, pocisk przeszedł pozytywnie swój pierwszy test. Rakiety te trafią do końca 2022 roku do niektórych jednostek na terenie kraju. Pytanie brzmi, czy rzeczywiście Putin mówi prawdę i groźby są realne, czy też pocisk jest zwykłą atrapą i stanowi tło do wygłaszanych przez niego gróźb.

Szatan II ma jednocześnie przenosić nawet 10 głowic nuklearnych. Może to stanowić ogromny problem dla każdego używanego współcześnie systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, wliczając w to najbardziej zaawansowane i skuteczne Patrioty produkcji amerykańskiej.

Z tej okazji warto też wziąć pod uwagę fakt, że USA tymczasowo zrezygnowały z testów własnej nowej rakiety Minuteman III. Powodem była niechęć do drażnienia Rosji po wprowadzeniu szeregu sankcji gospodarczych.

Prawdopodobnie rakiety Szatan II nigdy nie zostaną użyte przeciwko Polsce, są to bowiem rakiety dalekiego zasięgu. Zapewne Putinowi chodzi o realne straszenie Stanów Zjednoczonych, czyli najważniejszego kraju w sojuszu NATO, z którym bezpośrednie starcie raczej Putinowi na dobre by nie wyszło.

Nagranie z kwietniowego testu rakiety można zobaczyć poniżej. Szatan 2 jesienią tego roku ma być gotowy do uderzenia w USA lub Wielką Brytanię.

łódź podwodna posejdon

Rosyjska nuklearna supertorpeda z „bronią zagłady” wyszła w morze. NATO wydało pilne ostrzeżenie

mobilizacja w polsce kogo dotyczy do jakiego wieku

Odkryto niepokojący zapis w tajnym dekrecie Putina. Tego właśnie obawiały się kraje NATO