w ,

Nie żyje legenda światowego kina. Miała 96 lat. Odeszła pięć dni przed swoimi urodzinami

Znana legendarna amerykańska aktorka zmarła w wieku 96 lat. W trakcie kariery była nominowana do Oskara, otrzymała też 6 Złotych Globów.

Amerykańska aktorka filmowa, teatralna, telewizyjna, a nawet piosenkarka, nie żyje. To smutna wiadomość dla całego Hollywood. Pochodziła z Wielkiej Brytanii, ale karierę zrobiła w Stanach Zjednoczonych grając wiele rozpoznawalnych i kultowych ról.

Angela Landsbury nie żyje. Miała 96 lat

Angela Lansbury odeszła. Ta znana amerykańska aktorka urodziła się 16 października 1925 w Londynie. Pochodziła z Wielkiej Brytanii, ale w czasie II wojny światowej wraz z cała rodziną emigrowała do Stanów Zjednoczonych. Można powiedzieć, że doświadczyła amerykańskiego snu, bo zrobiła tam wielką karierę.

Artystka debiutowała w 1944 roku w filmie pt. „Gasnący płomień”. To była jej pierwsza rola, która tak zachwyciła wszystkich, że otrzymała za nią nominację do Oscara (jako aktorka drugiego planu).

Potem widzieliśmy ją również w „Portrecie Doriana Graya” i „Przeżyliśmy wojnę”. W kolejnych latach Lansbury podbiła Broadway i została nagrodzona 5 nagrodami Tony (odpowiednik Oskara, ale za role teatralne).

Wielką postacią kina stała się dopiero dzięki serialowi „Napisała: Morderstwo„. Otrzymała za to aż 4 Złote Globy. Angela Lansbury odeszła w spokoju w swoim domu w Los Angeles 11 października. To zaledwie pięć dni przed kolejnymi urodzinami.

lidl promocje gratisowe środy

Gratisowe środy w Lidlu. Mięso jak za darmo! Promocja, która ma pomóc klientom w czasie inflacji

stramowski warnke rozstanie

Znana polska para celebrytów rozstała się! Fani w szoku. „Była to decyzja trudna, lecz konieczna”