w ,

PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF

Nie żyje aktorka z serialu „M jak miłość”. Rok temu pochowała męża. „Szczere wyrazy współczucia”

W wieku 79 lat odeszła kolejna polska aktorka. Wiekszość kojarzyła ją z planu serialu „M jak miłość”. Rok temu pochowała swojego męża, który też był aktorem.

Wanda Wieszczycka-Nowisz nie żyje. Aktorka znana Polakom najbardziej z serialu „M jak miłość” opuściła nas w wieku 79 lat. Nie tak dawno zmarł jej mąż Paweł Nowisz, który też był aktorem.

Wanda Wieszczycka-Nowisz nie żyje. Grała między innymi w „M jak miłość”

O zgonie aktorki poinformował Teatr Juliusza Osterwy w Lublinie, na którego deskach pojawiała się przez wiele lat. Na Facebooku placówki pojawił się oficjalny komunikat. Zgon nastąpił jednak 11 października.

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Śp. Wandy Wieszczyckiej-Nowisz, aktorki naszego Teatru w latach 1970-77. Na scenie Teatru im. Juliusza Osterwy stworzyła szereg niezapomnianych kreacji, które na trwałe zapisały się w jego historii – czytamy.

Zmarła w trakcie swojej kariery wcieliła się wiele ważnych ról. Grała w „Balladynie” Juliusza Słowackiego, w „Wyzwoleniu” Stanisława Wyspiańskiego i w „Otellu” Williama Szekspira. Lista dzieł z jej udziałem jest jednak znacznie dłuższa.

Danuta z „M jak miłość”. Aktorka grała jednak głównie w teatrze

Wanda Wieszczycka-Nowisz urodziła się w 1943 roku. Dwadzieścia lat później została absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie.

Grała głównie w teatrze pojawiając się na scenie aż do lat 80. ubiegłego wieku. To wówczas zaproponowano jej pierwsze role w filmach i serialach. W serialu „M jak miłość„, gdzie wcielała się w postać Danuty, opiekunki Antosia Zakrzewskiego.

jakub bochenski odnaleziony ciało

PILNE. Polityk Lewicy znaleziony martwy? Ciało w stanie zaawansowanego rozkładu

jak przygotować się do wizyty u dentysty

Jak przygotować się do wizyty u dentysty? Zrób to, a cały strach minie w kilka sekund