w ,

Freddie Mercury nagrał ten utwór przed śmiercią. Właśnie wyemitowano go po raz pierwszy

Freddie Mercury zmarł w 1991 roku. Zanim to się stało, zdążył nagrać wokal do utworów, które nigdy nie znalazły się na albumach. Jeden z nich upubliczniono 13 października tego roku.

queen face it alone tekst
Fot. El Nuevo Dia/Zuma Press/Forum

W drugiej połowie listopada 2022 roku do sklepów trafi reedycja starego albumu zespołu Queen. Na krążku umieszczony zostanie nieznany fanom utwór, który premierę miał 13 października w stacji radiowej BBC Radio 2.

Nieznany przebój Queen z wokalem Freddiego. Premierę miał 13 października 2022 roku

To prawdziwa gratka dla fanów twórczośc jednego z najlepszych w historii muzyki rockowego bandu. „Face It Alone” – taki tytuł nosi utwór zespołu Queen z wokalem mocno schorowanego Freddiego Mercurego.

Piosenka pierwotnie miała pojawić się na albumie „The Miracle„, ale ostatecznie zrezygnowano z niej (podobnie jak z kilkunastu innych). 13 października stacja BBC Radio 2 wyemitowała twórczość po raz pierwszy w historii.

Piosenka została nagrana kilka lat przed śmiercią Freddiego Mercury’ego. W najbliższym czasie zespół Queen planuje reedycję wspomnianego albumu, na którym znajdzie się zaginiony utwór. W sklepach będzie można dostać ten krążek już w drugiej połowie listopada.

13 października o godzinie 11 brytyjska stacja BBC Radio 2 wyemitowała utwór po raz pierwszy w historii. Powstała ona w trakcie nagraniowej sesji albumu „The Miracle” z 1989 roku. Nie umieszczono jej jednak na krążku.

Nagrano ponad 30 piosenek. Część ujawniona zostanie dopiero teraz

Utwór został odkryty przypadkowo. Cały zespół był w szoku. Próbowano uratować nagranie, ale wokal Freddiego był bardzo słabo zarejestrowany. Wszyscy myśleli, że nie uda się piosenki uratować. zaginionego utworu. Dzięki współczesnej technice i wiedzy inżynierów dźwięku udało się odrestaurować wokal. Piosenki można posłuchać poniżej.

Koniec lat 80. był dla zespołu Queen okresem niezwykle twórczym. W czasie sesji nagraniowych udało się zarejestrować ponad 30 utworów, z których nawet połowa nie została nigdzie opublikowana.

Gitarzysta Brian May udzielił jakiś czas temu wywiadu, w którym pierwszy raz ujawnił informację o odnalezieniu zaginionego kawałka. Miał go wówczas nazwać „małym klejnotem„. W listopadzie fani zespołu dostaną kolejną niespodziankę. Będzie to trwający ponad godzinę album „The Miracle Sessions„, na którym znajdzie się kolejne sześć nieznanych piosenek.

Jestem szczęśliwy, że nasz zespół był w stanie odnaleźć ten utwór. Po tych wszystkich latach wspaniale jest usłyszeć całą naszą czwórkę – przyznał wzruszony Brian May.

Queen – Face it alone

bielgorod rosja mapa

Ukraina zaatakowała Rosję! Mamy nagranie. Ogromny pożar, w jednym z miast nie ma prądu

stopa zastąpienia zus 2070 millenialsi bieda nędza głodowe emerytury uścińska

Ważny komunikat ZUS w sprawie „czternastek”. Ostatni moment, by dopełnić formalności