w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF

Nietypowy objaw zakażenia koronawirusem u dzieci. Wcześniej go nie obserwowano

Koronawirus i jego wpływ na organizm człowieka to przedmiot nieustannie trwających badań i analiz wirusologów. Z USA płyną nowe informacje na temat nowych objawów u dzieci.

omikron krup kaszel u dzieci objawy
Do objawu zakażenia Omikronem u dzieci poniżej 5. roku życia zalicza się nietypowy kaszel.

Choć wariant Omikron należy do najbardziej zaraźliwych mutacji koronawirusa, objawy są często dużo łagodniejsze w porównaniu z zakażeniem wariantem Delta. Wirus jednak nieustannie podlega zmianom, a wraz z nimi objawy.

Krup. Kaszel typowy dla zakażenia Omikronem u dziecka

Amerykańscy lekarze opublikowali informację na temat nowego, nietypowego objawu zakażenia Omikronem. Występuje on tylko i wyłącznie u dzieci i to poniżej 5. roku życia. To – mówiąc w skrócie – ostry kaszel brzmiący podobnie do szczekania. Pospolicie nazywa się go krupem.

Krup jest kaszlem niezbyt szkodliwym, natomiast lekarze uczulają, że może to być jeden z objawów zakażenia wariantem Omikron, szczególnie, że może być to również objaw jedyny. Czy to powinno niepokoić rodziców? Tak, jeśli dziecko wydaje z siebie dźwięki przypominające szczekanie psa.

Czym jest spowodowany taki objaw? Wariant Omikron nie atakuje już tak bardzo płuc. Ten wariant jest dla nich łagodniejszy, natomiast dużo częściej infekcja ma miejsce w górnych drogach oddechowych.

To oczywiście dobra wiadomość. Dzieci mają natomisat dużo węższe drogi oddechowe, stad nawet niewielki stan zapalny powoduje niedrożność.

Omikron u dzieci. Objawy zachorowania

Krup wirusowy, czyli tzw. podgłośnieniowe zapalenie krtani, to objaw często występujący u dzieci poniżej 5. lub 6. roku życia. Jest to kaszel charakterystyczny nie tylko dla zakażenia koronawirusem, ale też np. RSV, grypą i innymi pochodnymi chorobami dróg oddechowych.

Wirus działa na oskrzela zmniejszając przepływ powietrza, przez co w trakcie choroby oddychają one duzo szybciej lub próbuja oddychać łapczywie i pełną piersią. Przy krupie obserwuje się również charaktertystyczny tzw. stridor, czyli krtaniowy świst

Objawy zakażenia Omikronem u dzieci są zwykle dość łagodne, a najczęściej wyglądają jak zwykłe przeziębienie. Warto jednak zwrócić na szereg innych objawów towarzyszczących infekcji. To przede wszystkim uczucie zmęczenia, brak apetytu, wysypka lub brak apetytu.

Inne, bardziej niebezpieczne objawy dla dziecka to wysoka, długo utrzymująca się gorączka, uciążliwy kaszel, lejący się z nosa katar i jednoczesne biegunki lub wymioty połączone z silnym bólem brzucha. Mogą równiez pojawić się silne bóle stawów lub mięśni typowe np. dla grypy.

koronawirus kiedy koniec

Jak długo będziemy się męczyć z koronawirusem? Eksperci ujawnili nowe informacje

kaczynski pis spadek poparcia sondaż

Nowy sondaż poparcia wgniata w fotel. Takiego wyniku PiS dawno nie odnotował