w

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Nowy sondaż poparcia wgniata w fotel. Takiego wyniku PiS dawno nie odnotował

Najnowszy sondaż poparcia dla ugrupowań politycznych wywołał w partii rządzącej sporo strachu. Wygląda na to, że sytuacja gospodarcza może dużo namieszać w Sejmie.

kaczynski pis spadek poparcia sondaż
Jarosław Kaczyński w trakcie wywiadu w Poranku PR 24 16 listopada 2021 r. Fot. YouTube / Polskie Radio 24

Poznaliśmy właśnie wyniki najnowszego „Barometru Opinii” wykonanego przez firmę Kantar Public. Nie ma dobrych wiadomości dla partii rządzącej i samego Jarosława Kaczyńskiego. Wiele wskazuje na to, że pogarszająca się sytuacja ekonomiczna Polaków może wywołać spore przetasowanie na polskiej scenie politycznej.

Kantar Public. Nowe badanie poparcia dla partii i radość opozycji

Dla partii opozycyjnych najnowszy „Barometr Opinii” przeprowadzony przez Kantar Public niesie szereg dobrych wiadomości, ale to i tak za wcześnie, by skakać z radości. Analizy wykonana na reprezentatywnej grupie zdecydowanych wyborców.

Wyniki mówią jasno – Koalicja Obywatelska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość i gdyby wybory odbyły się teraz, to ugrupowanie zajęłoby pierwsze miejsce. Poza PiS-em i KO do Sejmu swoich posłów wprowadziłoby w sumie tylko 5 ugrupowań politycznych.

Koalicja Obywatelska (KO) uplasowała się na pierwszym miejscu z poparciem na poziomie aż 31 proc. głosów. W poprzednim badaniu tej samej pracowni KO zdobyła o 4 pkt proc. mniej. Ugrupowanie to wskazałoby po wyborach nowego premiera polskiego rządu.

Rządząca partia, czyli Prawo i Sprawiedliwość, uzyskała w badaniu poparcie 28 proc. zdecydowanych wyborców, co daje drugie miejsce. Nastąpił spadek poparcia w porównaniu z poprzednim badaniem, ale jedynie o 1 pkt proc. Na podium znalazła się jeszcze Polska 2050 Szymona Hołowni, ale wynik jest stosunkowo niski – 10 proc. poparcia.

To, co niepokoi, to brak wiary w to, że głos wrzucony do urny może coś w naszym życiu zmienić. Tak uważa co piąty badany i to grupa, która na wybory się nie wybierze. Ponadto wśród wyborców mamy grupę aż 12 proc. osób, które nie wiedzą, na kogo oddać swój głos.

omikron krup kaszel u dzieci objawy

Nietypowy objaw zakażenia koronawirusem u dzieci. Wcześniej go nie obserwowano

iii wojna swiatowa przepowiednie dla polski

Rosja znów ostrzega NATO. Wyznaczyła czerwoną linię. „To rozpęta III wojnę światową”