w , ,

Body camp – dla kogo? U kogo się sprawdzi i ile kosztuje? Wyjaśniamy

Gdy decydujemy się na to, by wziąć się za siebie, z reguły nie jesteśmy konsekwentni. Z pomocą przychodzi body camp. Jak wygląda oferta i dla kogo jest przeznaczona?

fit body camp
Fot. materiały partnera

Wielu osobom chcącym zrzucić zbędne kilogramy nawet na myśl nie przyszło, aby zacząć swoją przygodę ze zdrowym stylem życia od pojechania na body camp. Początki z odchudzaniem u wielu osób polegają na nieporadnych, samodzielnych próbach “wzięcia się za siebie”.

Bardzo trudno zgłosić się nam po profesjonalne wsparcie. Wizyta u lekarza lub dietetyka widziana jest często jako coś wstydliwego, a wyjazd na obóz odchudzający jako coś nieodpowiedniego. Może być tak dlatego, że duża część ludzi podziela błędne przekonanie, iż obozy sportowe dla dorosłych są tylko dla tych, którzy zajmują się sportem profesjonalnie i nie ma na nich miejsca dla amatorów.

W artykule postaramy się obalić kilka mitów funkcjonujących na temat obozów sportowych i przedstawimy korzyści, jakie można wynieść z takiego wyjazdu. Zastanowimy się też, czy nie jest to aktywność zbyt obciążająca przeciętny domowy budżet.

Jaka jest oferta?

Zastanawialiście się nad wyjazdem na obóz sportowy lecz nie do końca wiecie, czego się tam spodziewać? To żaden problem. Wystarczy zerknąć na stronę organizatora. Zazwyczaj powinny się tam znajdować szczegółowe opisy aktywności, których można się spodziewać na tego typu wyjeździe.

Oferta, jaką proponuje swoim klientom branża fitness od lat się poszerza. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Podobnie sprawa wygląda w przypadku obozów sportowych. Organizatorzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak zabiegany prowadzimy współcześnie tryb życia, przez który nie każdy jest w stanie wygospodarować kilka tygodni na urlop.

Z tego względu dostępne są wyjazdy w różnych wymiarach czasowych. Standardem są wyjazdy, które trwają tydzień. Wśród klientów krąży opinia, że właśnie taki okres jest najbardziej optymalny na tego typu wyjazd.

Na wyjazdach uczestnicy mają dostęp do szerokiego spektrum usług. Zajęcia sportowe prowadzone przez doświadczonych klientów wspierane są przez zdrowy catering opracowany przez profesjonalnych dietetyków. Taki pakiet możliwie jak najbardziej zwiększa efektywność podejmowanych starań, ponieważ nie jest tajemnicą, że tylko duet dieta+ćwiczenia gwarantuje maksimum korzyści.

Sprawdź również: Jak schudnąć po 40-stce.

Dla kogo najlepiej się sprawdzi?

Duża część tego typu wyjazdów kierowana jest dla osób, które mają problemy z wagą. Oferta często powstaje z myślą o ludziach, którzy chcieliby pozbyć się zbędnych kilogramów jednak nie mają motywacji lub pomysłów, jak zrobić to samodzielnie.

W ich przypadku nawet kilka dni pod okiem ekspertów z zakresu zdrowego odżywiania i treningów jest na wagę złota. Osoby te nie tylko dowiedzą się tam, jak prawidłowo i bezpiecznie wykonywać poszczególne ćwiczenia, ale też opanują podstawy przygotowywania zdrowych posiłków. Opuszczając obóz z taką wiedzą będą oni mogli z dużą skutecznością wprowadzić zdrowe nawyki do swojego codziennego życia.

Czy jest to drogie?

W walce o swoje zdrowie nie warto robić oszczędności. W przeciwnym wypadku możemy zapłacić bardzo wysoką cenę, odczuwalną nie tylko w kondycji naszego portfela. Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, jakie można zyskać wybierając się na taki wyjazd, jest on zdecydowanie warty swojej ceny. Jak na pakiety all inclusive ceny są naprawdę przystępne.

Wybierając się na obóz mamy praktycznie stuprocentową pewność, że osiągniemy upragnione rezultaty. Finalnie kwota przeznaczona na wyjazd może nawet okazać się mniejsza niż ta, którą wydalibyśmy na liczne nieudane próby zrzucenia wagi

Dodatkowo zachęcać może fakt, że często takie wyjazdy mają formę wczasów. Pozwala to na wypoczynek, który dodatkowo jest dla nas produktywny. Możemy z niego wynieść dużo więcej, niż z leniwego wygrzewania się na egzotycznej plaży za tę samą cenę.

Warto wziąć to pod uwagę, planując swoje przyszłe wakacje. Dobrze na tym wyjdziemy, jeśli poświęcimy je trosce o swoje zdrowie. W dzisiejszych czasach jest ono ważniejsze niż kiedykolwiek. By utrzymać je w dobrym stanie, powinniśmy uczynić sport nieodłączną częścią naszego stylu życia. Obóz sportowy jest dobrym punktem wyjścia.

furas co to

Furas. Co to znaczy? To pojęcie dotyczy coraz większej liczby młodych osób

najmodniejsze płaszcze na jesień 2022

Najmodniejsze płaszcze w sezonie jesienno-zimowym 2022