w

PILNE. Rosyjskie rakiety spadły na Polskę? 2 osoby zginęły. Zwołano sztab kryzysowy

Przewodów leżący zaledwie pięć kilometrów od granicy z Ukrainą zaatakowany przez Rosjan. Przedstawiciele samorządu wciąż milczą. Na miasto przed godziną 16 miały spaść 2 rosyjskie rakiety.

Wysoki rangą funkcjonariusz amerykańskiego wywiadu poinformował w rozmowie z agencją Associated Press, że na terytorium Polski spadły dwie rosyjskie rakiety. Uderzyły w suszarnie zboża w miejscowości Przewodów (woj. lubelskie). Zginęły dwie osoby. Pentagon poinformował, że na razie nie może potwierdzić tej informacji.

Przewodów. Atak na Polskę? Nieoficjalnie: rosyjskie rakiety zabiły 2 osoby

Amerykański Departament Obrony poinformował, że na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia doniesień na temat dwóch rosyjskich rakiet, które spadły na teren Polski. Aktualnie w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego  w Warszawie trwa pilne posiedzenie premiera członków Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Na miejscowość Przewodów w powiecie hrubieszowskim, przy granicy z Ukrainą, miały dziś spaść dwa rosyjskie pociski manewrujące. Uderzyły w suszarnię zboża. Zginęły dwie osoby. Na miejscu pracują wszystkie państwowe służby. Pentagon cały czas oczekuje na informacje strony Polskiej.

Rosyjskie rakiety w Polsce. Pierwsze nagranie z zaatakowanego Przewodowa

Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych – przekazał rzecznik rządu Piotr Mueller. Rzecznik rządu zaapelował, aby nie publikować niepotwierdzonych informacji.

Minister obrony Czech uważa, że doniesienia o trafieniu rakiet w Polskę są „potwierdzone”. Poinformował o tym szef czeskiego Sztabu Generalnego.

power bank z logo firmy

Powerbank z logo firmy. Sprawdzony gadżet i świetny pomysł na prezent

przewodów lubelskie rakiety

Pierwsze nagrania i zdjęcia z Przewodowa (woj. lubelskie). To tu spadły rosyjskie rakiety