w ,

Nie żyje znany polski duchowny. Miał 69 lat. Bronił życia dzieci nienarodzonych

Jak poinformowało biuro prasowe Jasnej Góry, zmarł jeden z bardziej rozpoznawalnych członków zakonu Paulinów. Zmarł w wieku 69 lat.

Smutna informacja obiegła media katolickie i nie tylko. Jak poinformowało biuro prasowe Jasnej Góry, tamtejsi zakonnicy pogrążyli się w smutku i żałobie. Zmarł o. Stanisław Jarosz z zakonu Paulinów.

Nie żyje o. Stanisław Jarosz. Zakonnik miał 69 lat

Śmierć jest nieuchronna i dotyczy każdego – zarówno zwykłego obywatela, jak i polityka czy osobę duchowną. Tak było tym razem. Odszedł od nas ojciec paulin Stanisław Jarosz. Zmarł w wieku 69 lat. Większą część swojego życia, bo aż 49 lat, spędził w zakonie.

Stanisław Jarosz był krajowym Moderatorem Dzieła Duchowej Adopcji. – Był niezwykle zaangażowany w obronę życia dzieci nienarodzonych przez modlitwę różańcową – podało Biuro Prasowe Jasnej Góry w oficjalnym komunikacie.

Pełniąc różne funkcje i posługi w Zakonie Paulinów był niezwykle zaangażowany w obronę życia dzieci nienarodzonych przez modlitwę różańcową – napisano w pożegnalnej wiadomości.

Swoją posługę na Jasnej Górze o. Stanisław Jarosz zapoczątkował w 1995 roku. Objął stanowisko Krajowego Moderatora Dzieła Duchowej Adopcji. Ostatnie lata swojego życia poświęcił na posługę jako kustosz i proboszcz.

andrzej duda prank nagranie

Andrzej Duda wkręcony! Za prowokacją stali Rosjanie. „Jestem niezwykle ostrożny”

burger drwala cena

Burger Drwala. Od kiedy? Wielki powrót kanapki. Cena jest wielkim zaskoczeniem