w ,

Nie żyje znany polski duchowny. Miał 69 lat. Bronił życia dzieci nienarodzonych

Jak poinformowało biuro prasowe Jasnej Góry, zmarł jeden z bardziej rozpoznawalnych członków zakonu Paulinów. Zmarł w wieku 69 lat.

Smutna informacja obiegła media katolickie i nie tylko. Jak poinformowało biuro prasowe Jasnej Góry, tamtejsi zakonnicy pogrążyli się w smutku i żałobie. Zmarł o. Stanisław Jarosz z zakonu Paulinów.

Nie żyje o. Stanisław Jarosz. Zakonnik miał 69 lat

Śmierć jest nieuchronna i dotyczy każdego – zarówno zwykłego obywatela, jak i polityka czy osobę duchowną. Tak było tym razem. Odszedł od nas ojciec paulin Stanisław Jarosz. Zmarł w wieku 69 lat. Większą część swojego życia, bo aż 49 lat, spędził w zakonie.

Stanisław Jarosz był krajowym Moderatorem Dzieła Duchowej Adopcji. – Był niezwykle zaangażowany w obronę życia dzieci nienarodzonych przez modlitwę różańcową – podało Biuro Prasowe Jasnej Góry w oficjalnym komunikacie.

Pełniąc różne funkcje i posługi w Zakonie Paulinów był niezwykle zaangażowany w obronę życia dzieci nienarodzonych przez modlitwę różańcową – napisano w pożegnalnej wiadomości.

Swoją posługę na Jasnej Górze o. Stanisław Jarosz zapoczątkował w 1995 roku. Objął stanowisko Krajowego Moderatora Dzieła Duchowej Adopcji. Ostatnie lata swojego życia poświęcił na posługę jako kustosz i proboszcz.

andrzej duda w lipsku lipsko

Dramatyczne słowa prezydenta. Ujawnił, co nas wkrótce czeka. Polacy się wystraszyli

putin zamach na putina suworow

Oficer GRU ujawnia, kiedy zabiją Putina. Zapowiada zamach na prezydenta Rosji. „Nie dożyje do…”