w ,

Standaryzowane suplementy diety – co to oznacza?

W kontekście suplementacji bardzo duże znaczenie ma pojęcie standaryzacji ekstraktów roślinnych. Czym dokładnie jest standaryzacja w tym kontekście?

standaryzacja suplementów diety
Fot. materiały partnera

Przy zakupie suplementów diety należy zwrócić uwagę na ich składniki aktywne. Wśród wielu produktów na rynku można znaleźć też suplementy o składnikach poddawanych standaryzacji. Co to oznacza i czy warto je kupować?

Standaryzacja suplementów diety – czym jest?

Standaryzacja w przypadku suplementów diety jest procesem, który polega na zbadaniu składników aktywnych oraz na ocenie ich właściwości pod kątem chemicznym, fizycznym, biologicznym, makroskopowym i mikroskopowym.

Dzięki procesowi standaryzacji można określić zwartość substancji aktywnych w ekstraktach roślinnych, które ze względu na naturalne pochodzenie mogą zawierać różne ich stężenia.

Przeprowadzając standaryzację, można ocenić, czy w ekstraktach znajduje się duża czy mała ilość danych substancji aktywnych, na przykład witaminy C w suszonym soku z aceroli.

Rodzaje suplementów standaryzowanych

Obecnie w sprzedaży można znaleźć dużo suplementów standaryzowanych, ponieważ konsumenci zwracają na nie coraz większą uwagę.

Są to między innymi suplementy diety przeznaczone na poprawę odporności, układ trawienny, oddechowy, krążeniowy, nerwowy, wspomagające potencję czy działanie stawów. Jest to zatem pełna paleta produktów o zróżnicowanych właściwościach, które mogą być pomocne przy kuracji różnych dolegliwości oraz w ich profilaktyce.

Warto wskazać, że standaryzacji mogą podlegać zarówno ekstrakty używane w kapsułkach i tabletkach, jak i te stosowane w preparatach w formie płynnej.

Jakie zalety mają suplementy standaryzowane?

Standaryzowane suplementy diety związane są z licznymi korzyściami, dlatego też warto wziąć je pod uwagę, gdy chcemy prowadzić skuteczną suplementację.

Przede wszystkim możemy mieć wtedy pewność, że dzięki badaniom konkretny ekstrakt zawiera określoną ilość substancji czynnej. To natomiast przekłada się na jego skuteczność i szybkość działania. W przypadku braku standaryzacji tak naprawdę nie wiadomo, czy ekstrakt zawiera daną substancję i czy będzie on działał zgodnie z obietnicami producenta.

Dodatkowo suplementy diety poddawane standaryzacji są również bezpieczniejsze od tych, których ekstrakty nie przechodziły tej procedury, ponieważ ocenia się też czystość surowca.

Gdzie można kupić standaryzowane suplementy diety?

Gdy chcemy kupić standaryzowane suplementy diety sklep internetowy to jedno ze sprawdzonych miejsc, gdzie można dokonać zakupu. W internecie czekają różnorodne suplementy diety od sprawdzonych producentów, także w bardzo atrakcyjnych cenach.

seks w samochodzie

Fotoradar przyłapał parę na miłosnych igraszkach. Zdjęcie krąży teraz po internecie

irena santor youtube

Niepokojące wieści o Irenie Santor. Przeczuwa najgorsze. „Mówią, że będzie mi tam dobrze”