w , ,

PŁACZĘPŁACZĘ

Nie żyje legenda polskiego kina. Aktor zmarł w wieku 83 lat. Zagrał ponad 200 ról

Miał na swoim koncie ponad 200 wybitnych kreacji filmowych i teatralnych. Nie żyje jeden z najbardziej utalentowanych artystów w Polsce.

janusz sanocki nie żyje koronawirus poseł na sejm viii kadencji

Nie żyje Jan Nowicki – aktor, odtwórca niemal 200 ról filmowych i teatralnych .Grał m. in. w filmach „Wielki Szu”, „Spirala”, „Magnat”, „Niepochowany”, „Sztos” czy „E=mc2”. Laureat wielu nagród i odznaczeń i – krótko mówiąc – prawdziwa legenda polskiego kina.

Jan Nowicki nie żyje. Zmarł w wieku 83 lat

Informację o śmierci aktora przekazał radny gminy Kowale, Wojciech Nawrocki. Zgon chwilę potem potwierdził portal Film Polski oraz rodzina aktora, konkretnie syn Łukasz. To kolejny aktor i wybitny polski artysta starej szkoły, który zmarł w ostatnich miesiącach. Polska kultura doznała wielkiego uszczerbku.

Powiedzieć, że kończy się epoka, to nic nie powiedzieć. Setki znakomitych ról – czy to teatralnych, czy filmowych. A do tego niezwykła, barwna osobowość. Jan Nowicki pozostanie ważną częścią historii ostatnich kilkudziesięciu lat polskiej kultury. Jego odejście to ogromna strata – napisał na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jan Nowicki pochodził z Kowala (woj. kujawsko-pomorskie). W latach 1958–60 studiował na Wydziale Aktorskim PWSTiF w Łodzi. W 1964 r. ukończył PWST w Krakowie. Rok później debiutował w krakowskim Starym Teatrze. Był też przez pewien czas związany z Piwnicą pod Baranami.

obowiazkowy pobór do wojska 2021 2022 wojna wojskowa komenda uzupełnień nabór wot

MON wzywa na obowiązkowe ćwiczenia. To dotyczy nie tylko żołnierzy. „Ratunku przed tym nie ma”

essa co to znaczy slang

Essa. Co to znaczy? Młodzieżowe Słowo Roku 2022 wybrane. Nie każdy wie, co oznacza