w

Radna PiS w dziwnym stroju pojawiła się na sesji rady miasta. To zdjęcie podbija internet

W bardzo nietypowym stroju przyszła do pracy radna Prawa i Sprawiedliwości z Zielonej Góry. Nad budżetem miasta głosowała z aureolą na głowie i z doczepionymi skrzydłami.

Eleonora Szymkowiak strój anioła
Fot. Twitter, Facebook (Rafał Kasza); LSH - Praca własna

Najważniejsza w roku sesja Rady Miasta Zielonej Góry zapisze się na kartach historii. Na sesji pojawiła się randa Prawa i Sprawiedliwości Eleonora Szymkowiak. Miała na sobie mocno nietypowy strój, czym wzbudziła śmiech nie tylko innych radnych, ale też internautów.

Radna PiS jak anioł. W aureoli i ze skrzydłami głosowała nad budżetem

Świąteczny nastrój udziela się wszystkim. Nic dziwnego, bo Boże Narodzenie już za kilka dni. W dość nietypowy sposób przyszła ubrana radna Prawa i Sprawiedliwości Eleonora Szymkowiak. Pojawiła się z aureolą i skrzydłami na plecach, aby głosować nad budżetem Zielonej Góry.

Myślałem, że Rada Miasta to poważna instytucja, a nie szopka – napisał na Facebooku inny radny z tego miasta Rafał Kasza. Pod zdjęciem wylała się fala komentarzy. Udostępnił swoje zdjęcie radnej Eleonory Szymkowiak. Z tego, co ustalono, to już świąteczna tradycja w wykonaniu tej pani.

Kobieta ubrała się na cała na biało i wyglądała, jakby chwilę wcześniej zstąpiła prosto z niebios. Na stole przed sobą radna postawiła też słoik ogórków kiszonych. Niektórzy widzą w niej gołębia, ale siedzącego do góry nogami. Nic w tej sprawie jednak nie jest takie, jak się na pierwszy rzut oka wydaje…

„Ten temat wraca co roku. A to jest wspaniałe. Pani ma ogromny dystans do siebie, wprowadziła swoją tradycję, którą konsekwentnie pielęgnuje, a poza tym ma złote serce, bo pomaga biednym. Wystarczy wygooglować. Jakby nie była z PiS to krytycy byliby zachwyceni.” (Tomasz Owczarek).

Eleonora Szymkowiak pomaga potrzebującym. Za co ten hejt?

Fotografia niemal natychmiast stała się wiralem i memem w polskich mediach społecznościowych. To jednak nie pierwszy raz, gdy radna przychodzi w takim stroju do pracy. Jak podają media lokalne, również mieszkańcy Zielonej Góry znają dobrze tego typu zachowania radnej. Raz przebrała się podobno za choinkę i miała na sobie lampki.

Internauci zareagowali na to zdarzenie w typowy dla siebie sposób – wyśmiewając radną PiS. Okazuje się jednak, że wiele osób nie ma pojęcia, kim radna jest i czemu tak się zachowuje.

Można powiedzieć, że po ujawnieniu tego zdjęcia w sieci wylała się na nią tona hejtu. Jak jednak czytamy, radna to osoba bardzo zasłużona dla lokalnej społeczności.

Na co dzień ta pani gotuje dla bezdomnych, zbiera dary dla potrzebujących, organizuje żywe szopki a nawet dancingi – napisał na Twitterze dziennikarz Maciej Bąk. – Pamiętam z czasów zielonogórskich, że pomogła wielu ludziom w potrzebie – odpowiedział mu jeden z użytkowników portalu.

Każdy z obecnych na sesji radnych otrzymał od Eleonory Szymkowiak kiszonki w prezencie. Miejmy nadzieję, że przydadzą się podczas tegorocznych świąt.

PILNE. Jarosław Kaczyński trafił do szpitala. Rzecznik PiS o stanie zdrowia prezesa

łukaszenka wojna ukraina mobilizacja

Niepokojące wieści z Białorusi. Coś się szykuje. Potwierdziła to ukraińska armia