w ,

Gry multiplayer online. Te gry to świetna rozrywka dla każdego bez względu na wiek

Gry w kooperacji lub PvP (ang. Player vs Player) to najpopularniejsze produkcje z gatunku gier multiplayer online. To wśród nich znajdziemy świetne tytuły takie jak Borderlands 3, czy Grand Theft Auto Online (GTA Online).

gry online multiplayer mmorpg
Fot. materiały partnera

Nie tylko dorośli gracze lubią zasiąść przed monitorem. Znajdzie się też coś dla dzieci i całych rodzin, bowiem multiplayer games to najlepsze produkcje do wspólnej zabawy dzieci i rodziców.

Gry online multiplayer. Kooperacyjne gry dla całej rodziny

Niewątpliwie świadczy to bardzo dobrze o gatunku, w którym znajdują się gry skierowane do tak różnorodnej grupy odbiorców. Dla dzieci poszukujących rozrywki, dorosłych rywalizacji, a nawet seniorów, którym nudzi się samodzielna gra w trybach jednoosobowych.

Niezależnie też od płci i wieku odbiorcy dla każdego znajdzie się jego ulubiony tytuł. Świetnym przykładem jest kooperacyjna gra Overcooked 2 polegająca na wspólnym gotowaniu. Dzięki podzielonemu ekranowi każdy może wczuć się w rolę kucharza, którego zadaniem jest jak najszybsze przygotowanie określonej potrawy, ale bez popełniania błędów.

Gra jest bardzo łatwa do nauki i opanowania, a zasady są proste, dzięki czemu bawić się w nią mogą także najmłodsi gracze.

overcooked 2 dodatki

Wspólna zabawa ze znajomymi

Gry multiplayer to także największe i najbardziej rozpoznawalne tytuły, do których należą wspomniany Borderlands i GTA. Obie proponują rozgrywkę w głównej kampanii w trybie współpracy, dzięki czemu dają możliwość zabawy i rywalizacji z żywymi przeciwnikami, co znacznie uatrakcyjnia grę.

Choć to Borderlands skłania się do wyraźnie siłowych rozwiązań i jest klasyczną pierwszoosobową strzelanką, to w GTA nie brakuje pościgów i walki. Z całą pewnością przyciąga to wielką rzesze odbiorców, którzy zdecydowali się na te obie produkcje znanego studia Rockstar Games.

Warto także wspomnieć, że GTA Online należy do gatunku gier typu MMO (Massive Multiplayer Online) i jest to jeden z najbardziej kasowych hitów w historii gier video.

borderlands 3 wymagania

Rozrywka pełna emocji i rywalizacji

Najlepsze z gier multiplayer mogą być także zupełnie darmowe, czego przykładem jest między innymi Team Fortress 2, Destiny 2, Smite i wiele innych. Są to tytuły pełne emocji, walki i rywalizacji lub wręcz przeciwnie – mogą być nastawione na współpracę z innymi graczami.

Niezależnie od tego, gry multiplayer to także doskonały środek na rozładowanie napięcia, czy spędzenie kilku przyjemnych godzin wspólnie ze znajomymi. Dzięki temu są to produkcje rozwojowe, które z dużym prawdopodobieństwem będą zapewniać nam rozrywkę przez kilka najbliższych sezonów.

To właśnie dlatego tak wiele osób sięga po produkcje tego typu i relaksuję się przy nich po ciężkim dniu w pracy lub szkole.

smite minecraft guru

Gry sportowe łączą pokolenia

Warto wspomnieć także o sportowych grach multiplayer – Rocket League, Football Team oraz Ski Jump Simulator. Powodów jest wiele, jednak jednym z najważniejszych jest możliwość zmagań wśród całej rodziny.

Z jednej strony są to produkcje, po które chętnie sięgają młodzi pasjonaci sportu, z drugiej to doskonała rozrywka dla dorosłych, którzy chcą miło spędzić czas ze swoimi dziećmi. Dobra gra video to doskonały sposób na wspólną zabawę, która potrafi łączyć całe pokolenia oraz pozwala na nadgonienie rodzicielskich zaległości nagromadzonych przez pracę i zobowiązania.

Wśród gier rodzinnych królują właśnie gry multiplayer online, dlatego często i chętnie sięgają po nie zarówno dzieci, jak i dorośli. To właśnie w tym gatunku znajdziemy ogromną różnorodność tytułów skierowanych praktycznie do każdej grupy wiekowej i obu płci.

ski jump gra deluxe

Artykuł powstał przy współpracy z polską grą multiplayer https://skijumpsimulator.com/

rosja ukraina wojna białoruś putin brześć

Władimir Putin podjął trudną, ale konieczną decyzję. Rosjanie odetchną z ulgą, ale na krótko

przebarwienia pozapalne leczenie

Przebarwienia pozapalne. Przyczyny, objawy i leczenie. Jak sobie poradzić z tym problemem?