w ,

Przebarwienia pozapalne. Przyczyny, objawy i leczenie. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Skóra – Oczekiwania kontra Rzeczywistość. Idealna skóra to obiekt pożądania niemalże każdego człowieka. Pragnienie to dotyczy zwłaszcza twarzy, ale też dekoltu, pleców, ramion etc.

przebarwienia pozapalne leczenie
Fot. materiały partnera

W chęci posiadania perfekcyjnie gładkiej skóry na pierwszy plan wysuwa się twarz, ponieważ odgrywa ona w życiu społecznym ogromną rolę. To właśnie na niej codziennie skupiona jest uwaga rozmówców, to z jej mimiki odczytywane jest najwięcej komunikatów niewerbalnych.

Sposoby radzenia sobie z przebarwieniami pozapalnymi

Twarz jest również jedną z najbardziej spersonalizowanych struktur fizjonomicznych wyróżniających człowieka – to na podstawie jej cech charakterystycznych zostajemy zapamiętywani przez innych ludzi. Dlatego właśnie przywiązuje się do jej wyglądu tak dużą wagę i również dlatego na punkcie twarzy skupia się wiele kompleksów.

Każdy człowiek na jakimś etapie życia zetknął się z problemem niedoskonałości na skórze – czy to z rodzajem zaskórników, pojedynczych pryszczy, czy z bardziej złożonymi chorobami, jak trądzik młodzieńczy czy różowaty.

W wieku nastoletnim główną przyczyną powstawania tych zmian skórnych są hormony, a na późniejszych etapach życia do czynników powodujących pogorszenie kondycji cery dochodzi stres, niedostateczna ilość snu, nieodpowiednia dieta, a także na każdym etapie życia – promieniowanie UV, zanieczyszczenia i toksyny w powietrzu oraz stosowanie źle dobranych kosmetyków.

Niestety zdarza się, że nawet po zwalczeniu stanu zapalnego, skóra nie goi się właściwie i na twarzy lub w innym miejscu powstaje nieestetyczne przebarwienie. Na szczęście rozwój kosmetologii i medycyny estetycznej wychodzi naprzeciw wszelkim tego typu niedoskonałościom.

jadore instytut opinie
Fot. materiały partnera

Przebarwienia pozapalne. Jak usunąć? Istnieje wiele metod, które skutecznie poradzą sobie z problemem

  • TRX system – jest to terapia bazująca na peelingu chemicznym, którego skład opiera się na kwasie traneksamowym. Kwas ten początkowo był stosowany w medycynie tylko wewnętrznie, jako lek przeciwkrwotoczny, ale szybko dostrzeżono również jego inne właściwości. Mianowicie, kwas ten zastosowany zewnętrznie ma umiejętność wpływania na produkujące pigment melanocyty. Dzięki temu miejscowe stosowanie tego specyfiku na skórę nie tylko zmniejsza i usuwa już powstałe przebarwienia, ale też zapobiega ich nawrotom i powstawaniu kolejnych. Oprócz likwidowania przebarwień zabieg peelingu dogłębnie nawilża skórę, a także łagodzi jej podrażnienia.
  • Mezoterapia frakcyjna z peelingami firmy Mediderma np. TRX Booster – mezoterapia frakcyjna to jeden z najskuteczniejszych zabiegów mechanicznych, mający na celu usuwanie przebarwień, zmarszczek i wszelkich niepożądanych zmian skórnych. Polega on na kontrolowanym mikrouszkadzaniu skóry za pomocą niewielkich rozmiarów igieł, które nakłuwają skórę twarzy, pobudzając ją do samoistnej regeneracji. Taka stymulacja korzystnie wpływa na produkcję kolagenu, czyli białka opóźniającego starzenie oraz elastyny, która zapewnia skórze jędrność i wygładza. Mezoterapia połączona z odpowiednio dobranymi peelingami wzmacnia ich działanie, umożliwiając wnikanie w głębsze warstwy naskórka. Mediderma oferuje szeroką gamę innowacyjnych peelingów, które sprostają wymaganiom każdego rodzaju cery, zwłaszcza w połączeniu z mezoterapią. TRX Booster, który dostępny jest w tego rodzaju zabiegu, jest niczym innym, niż połączeniem wyżej opisywanego peelingu z kwasem traneksamowym oraz mezoterapii. Booster to rodzaj kosmetyku mającego za zadanie wzmocnić naskórek i spotęgować działanie pozostałych preparatów i zabiegów, dlatego jest to idealna kombinacja o tak skutecznym działaniu.
  • Laser frakcyjny iPixel – jest to zabieg silnie złuszczający. Laser frakcyjny iPixel jest to technologia, w której tradycyjna jedna wiązka światła, zastąpiona jest kilkudziesięcioma mikrowiązkami. Terapia ma na celu spowodować mikrourazy termalne skóry w precyzyjnie wybranych miejscach, ale przy pozostawieniu również proporcjonalnie dużej ilości nieuszkodzonych komórek. Dzięki temu przyspiesza się proces regeneracji. Skóra po takim zabiegu przez około 5 dni złuszcza się i goi, a po tym czasie efekt jest oszałamiający! Zabieg nie tylko zmniejsza przebarwienia, ale również nadaje skórze blask i widocznie ją wygładza.
  • Retix C lub Retises CT – jest to również zabieg mocno złuszczający, ale w tym przypadku złuszczenie to występuje na skutek działania 4% retinolu oraz kwasu askorbinowego. Retinol to nazwa pochodnej witaminy A, a kwas askorbinowy to nic innego niż witamina C. Ta kombinacja witamin jest nieprzypadkowa, ponieważ substancje świetnie się dopełniają. Retinol wnika w głębsze warstwy skóry i stymuluje je do produkcji kolagenu, a także elastyny, a także przyspiesza proces usuwania martwego naskórka z powierzchni. Czynnie usuwa również wolne rodniki, co spowalnia proces starzenia. Kwas askorbinowy ma natomiast działanie rozjaśniające i rozświetlające, dlatego świetnie radzi sobie z wszelkimi przebarwieniami. Jego atutem jest także właściwość antyoksydacji.
  • Nomelan cafeico – czyli linia nowoczesnych peelingów, które dzięki zastosowaniu szeregu substancji aktywnych wykazują działania opóźniające starzenie, a także cofanie się zmian przebarwieniowych. Peelingi te wykorzystują takie substancje jak: silnie oksydujące kwasy – kawowy i ferulowy, mający działanie rozjaśniające kwas rozmarynowy, stymulujący wytwarzanie kolagenu retinol, pobudzający procesy odnowy w skórze kwas trójchlorooctowy, mające działanie nawilżające i regulujące wytwarzanie sebum alfa hydroksykwasy, silnie oczyszczający kwas salicylowy oraz liczne substancje rozjaśniające.
  • DyeVL laser – jest to zabieg wykorzystujący skoncentrowane w wąskim zakresie pasmo światła, które dzięki odpowiednio dobranej długości precyzyjnie niszczy odpowiadające za przebarwianie skóry melanocyty. Zabieg ten jest stosowany miejscowo na wszelkie zmiany kolorytu cery, również w walce z piegami i innymi przebarwieniami powstałymi w wyniku działania promieniowania UV. Jest to metoda bardzo skuteczna w likwidacji zaburzeń pigmentacyjnych, a także, dzięki wbudowanej końcówce chłodzącej jest praktycznie bezbolesny.

Przebarwienia pozapalne. Leczenie. Którą z metod wybrać?

Jak widać, technologia leczenia przebarwień jest na tyle rozwinięta, że problem poradzenia sobie z nimi zamienia się w problem, którą z metod wybrać. Spośród wymienionych powyżej rozwiązań, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla zwolenników igieł i bardziej odważnych pacjentów polecamy mezoterapię frakcyjną i terapie laserowe (iPixel, DyeVL) , a dla jeszcze niezdecydowanych do tych bardziej inwazyjnych rozwiązań, peelingi na bazie kwasów (TRX system, Retix C, Retises CT, nomelan cafeico)

Artykuł powstał przy udziale specjalistów kosmetologii i laseroterapii J’adore Instytut w Warszawie i w Krakowie.

gry online multiplayer mmorpg

Gry multiplayer online. Te gry to świetna rozrywka dla każdego bez względu na wiek

bigos magdy gessler

Bigos Magdy Gessler. Danie będzie hitem świątecznego stołu, jeśli dodasz te składniki