w

Rosja zaatakowała Dniepr i Kijów. Wyciekło nagranie, słychać przerażające krzyki cywilów

Rosja przeprowadziła 14 stycznia zmasowany atak rakietowy z okrętów na Morzu Czarnym. Pociskami trafione zostały budynki mieszkalne w mieście Dniepr.

dniepr ukraina miasto
Fot. Twitter / Ukraiński MON

Wydaje się, że to już zwykły dzień na Ukrainie – jak każdy inny. Rosja po chwili przerwy kolejny raz wystrzeliła całą serię rakiet w kierunku Ukrainy. Jeden z pocisków trafił w budynek mieszkalny w mieście Dniepr. Nagranie z miejsca zdarzenia ujawniło przerażające krzyki mieszkańców zawalonego bloku.

Dniepr. Miasto ostrzelane przez Rosjan. Kolejny silny atak rakietowy

Pięć osób zginęło, a 27 zostało rannych. Kolejne dziesiątki rannych znajdują się pod gruzami budynku mieszkalnego (7 pięter), w który trafił rosyjski pocisk wystrzelony prawdopodobnie z Morza Czarnego. Rosja coraz bardziej eskaluje konflikt, a ofiarami padają cywile. W blok według wstępnych ustaleń trafiła rakieta Ch-22.

W obwodzie charkowskim i lwowskim uszkodzona jest infrastruktura krytyczna. Wydaje się, że obrona powietrzna we wszystkich innych regionach działała dziś intensywnie od samego rana. Rakiety spadły również na stolicę Ukrainy – Kijów. Eksplozję odnotowano na dworcu centralnym.

Przerażające nagranie, które pokazuje realia wojny. Te krzyki powinny śnić się Putinowi po nocach

Na Twitterze zamieszczono nagranie, które ukazuje okropieństwo wojny. – Ten krzyk rannych ludzi spod zawalonego bloku mieszkalnego w Dnieprze muszą usłyszeć wszyscy ci, którzy do dziś wybielają Rosję, którzy zwlekają z dostawami pomocy czy broni oraz ci, od kogo zależą dziś najważniejsze dla Ukrainy decyzje – napisała Alina Makarczuk, dziennikarka Radia Eska i TVN24.

Z mediów społecznościowych dowiedzieliśmy się też o atakach w Krzywym Rogu. Obrona przeciwlotnicza Ukrainy intensywnie pracuje w obwodach winnickim i chmielnickim. Alarm podniesiono w całym kraju.

Rosjanie nadal walczą z ludnością cywilną, odbierając ludziom życie i przyszłość. Rosja to kraj terrorystyczny – napisał na Twitterze Andrij Jermak, szef kancelarii prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Wśród ofiar dzisiejszego ostrzału są dzieci.

mąka ze świerszczy

Obrzydliwy składnik będzie w każdym chlebie? UE dała zielone światło. Jest rozporządzenie

roxie węgiel w ciąży

Roksana Węgiel pokazała zdjęcie z USG. Dostała też kwiaty. Fani nie wiedzieli, jak zareagować