w

Rosja zaatakowała Dniepr i Kijów. Wyciekło nagranie, słychać przerażające krzyki cywilów

Rosja przeprowadziła 14 stycznia zmasowany atak rakietowy z okrętów na Morzu Czarnym. Pociskami trafione zostały budynki mieszkalne w mieście Dniepr.

dniepr ukraina miasto
Fot. Twitter / Ukraiński MON

Wydaje się, że to już zwykły dzień na Ukrainie – jak każdy inny. Rosja po chwili przerwy kolejny raz wystrzeliła całą serię rakiet w kierunku Ukrainy. Jeden z pocisków trafił w budynek mieszkalny w mieście Dniepr. Nagranie z miejsca zdarzenia ujawniło przerażające krzyki mieszkańców zawalonego bloku.

Dniepr. Miasto ostrzelane przez Rosjan. Kolejny silny atak rakietowy

Pięć osób zginęło, a 27 zostało rannych. Kolejne dziesiątki rannych znajdują się pod gruzami budynku mieszkalnego (7 pięter), w który trafił rosyjski pocisk wystrzelony prawdopodobnie z Morza Czarnego. Rosja coraz bardziej eskaluje konflikt, a ofiarami padają cywile. W blok według wstępnych ustaleń trafiła rakieta Ch-22.

W obwodzie charkowskim i lwowskim uszkodzona jest infrastruktura krytyczna. Wydaje się, że obrona powietrzna we wszystkich innych regionach działała dziś intensywnie od samego rana. Rakiety spadły również na stolicę Ukrainy – Kijów. Eksplozję odnotowano na dworcu centralnym.

Przerażające nagranie, które pokazuje realia wojny. Te krzyki powinny śnić się Putinowi po nocach

Na Twitterze zamieszczono nagranie, które ukazuje okropieństwo wojny. – Ten krzyk rannych ludzi spod zawalonego bloku mieszkalnego w Dnieprze muszą usłyszeć wszyscy ci, którzy do dziś wybielają Rosję, którzy zwlekają z dostawami pomocy czy broni oraz ci, od kogo zależą dziś najważniejsze dla Ukrainy decyzje – napisała Alina Makarczuk, dziennikarka Radia Eska i TVN24.

Z mediów społecznościowych dowiedzieliśmy się też o atakach w Krzywym Rogu. Obrona przeciwlotnicza Ukrainy intensywnie pracuje w obwodach winnickim i chmielnickim. Alarm podniesiono w całym kraju.

Rosjanie nadal walczą z ludnością cywilną, odbierając ludziom życie i przyszłość. Rosja to kraj terrorystyczny – napisał na Twitterze Andrij Jermak, szef kancelarii prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Wśród ofiar dzisiejszego ostrzału są dzieci.

jennifer lopez wiek instagram

Jennifer Lopez mimo wieku wygląda jak nastolatka. Gwiazda pije to codziennie przed śniadaniem

roxie węgiel w ciąży

Roksana Węgiel pokazała zdjęcie z USG. Dostała też kwiaty. Fani nie wiedzieli, jak zareagować