w

Patriarcha Cyryl straszy świat wojną nuklearną. Padły ostre słowa. „Módlmy się do Pana”

– Módlmy się do Pana, aby oświecił tych szaleńców i pomógł im to zrozumieć – powiedział w trakcie mszy Cyryl ostrzegając przed końcem świata.

patriarcha cyryl wikipedia
Fot. YouTube / Bródno (screen)

Patriarcha Cyryl pojawił się w trakcie mszy z okazji prawosławnego święta Trzech Króli. Wypowiedział tam słowa dotyczące sytuacji na Ukrainie i toczącej się tam wojny. Jego zdaniem albo Rosja wygra tę wojnę, albo nastąpi szybki koniec świata, jaki znamy.

Patriarcha Cyryl grozi zniszczeniem świata. „Módlmy się do Pana…”

Tego samego dnia podobne groźby wygłosił również były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Wystraszony ogromnymi dostawami sprzętu wojskowego dla Ukrainy postraszył ponownie kraje Zachodu i NATO, że jeśli Rosja jako mocarstwo jądrowe przegra wojnę, to dojdzie do wojny jądrowej.

Cyryl był w swoich groźbach względem NATO bardziej stanowczy i przyznał, że decyzje sojuszu mogą doprowadzić do „katastrofalnych skutków dla całej ludzkości„. Jeśli NATO uda się zniszczyć Rosję taką, jaką znamy i będzie to oznaczać koniec świata.

Zdaniem Cyryla Zachód coraz mocniej atakuje Rosję nie tylko militarnie i w związku z tym „istnieją bardzo duże zagrożenia dla świata, Rosji i całej ludzkości„. Jednocześnie przyznał, że Rosja jest mocarstwem, które ma broń dającą zwycięstwo i jest w obliczu zagrożenia gotowa jej użyć. Jego kraj nie ma zamiaru poddać się nikomu i zawsze wychodził zwycięski z każdego konfliktu.

Patriarcha wystosował w trakcie mszy apel o intensywne modlitwy do Boga o to, aby ten „oświecił szaleńców” (czyli kraje NATO i polityków, którzy stoją za dozbrajaniem Ukrainy). Przywódcy krajów należących do sojuszu nie przejmują się jednak tymi słowami i robią swoje. Właśnie ustalany jest kolejny, największy jak do tej pory, pakiet pomocowy.

Modlitwa Cyryla za Władimira Putina. Zachód robi swoje nie słuchając gróźb

Finalizują się powoli dyskusje na temat kolejnej transzy pomocy militarnej. Zgodnie z oficjalnym komunikatem na front trafi 14 czołgów Challenger 2, 30 samobieżnych armatohaubic AS90, a także setki różnego typu zaawansowanych pojazdów opancerzonych (w tym nowoczesne transportery Bulldog). Wielka Brytania przekaże też 100 rakiet Brimstone.

Polska chce wysłać Ukrainie między innymi działa przeciwlotnicze S-60 oraz 70 tys. sztuk amunicji do tych zestawów. Kanada przekaże 200 pojazdów Senator oraz jedną baterię NASAMS.

Stany Zjednoczone przekażą wojskom Ukrainy 50 Bradleyów, 100 baterii M113, 18 armatohaubic M109, a także 4 tys. rakiet Zuni, pociski RIM-7 Sea Sparrow, 138 HMMWV, 100 pojazdów Stryker i bomby szybujące GLSDB.

Swoją pomoc ogłosiły też Czechy, które przekażą na front 90 czołgów T-72 oraz 16 haubic Zuzana 2. Najbardziej blado wyglądają na tym tle Niemcy – te przekażą jedynie 40 pojazdów Marder i jedną baterię Patriot

Szwecja wyśle do Kijowa 12 haubic Archer i granatniki NLAW, a Litwa 18 armat przeciwlotniczych L70. Trwają nadal dyskusje na temat przekazania Ukrainie czołgów Leopard 2.

ccc zwrot online na kartę

Zwrot CCC. Jak przebiega, ile trwa i czy można oddać towar bez paragonu?

dd włocławek kaufland zgon kobieta policja

Śmierć w Kauflandzie we Włocławku. Przy wejściu do marketu zmarła starsza kobieta