w

Zwrot CCC. Jak przebiega, ile trwa i czy można oddać towar bez paragonu?

Co w przypadku, gdy zakupiona rzecz nie spełnia naszych oczekiwań? Jak zrobić zwrot rzeczy do CCC? Jak wygląda procedura zwrotu i czy jest on darmowy? Wyjaśniamy.

ccc zwrot online na kartę
Fot. Salon pokazowy CCC / Abaran - Praca własna (CC BY-SA 4.0)

CCC to ciesząca się dużą popularnością marka, która w swoim asortymencie posiada głównie buty. Wśród produktów sprzedawanych przez CCC znajdziemy również torebki, paski, rękawiczki oraz inne akcesoria. Można powiedzieć, że jest to sklep, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Co w przypadku, gdy zakupiona rzecz nie spełnia naszych oczekiwań? Jak zrobić zwrot rzeczy do CCC? Jak wygląda procedura zwrotu? Czy zwrot CCC jest darmowy? Oto wszystkie potrzebne informacje, które ułatwią życie klientom tej marki.

CCC. Zwrot rzeczy kupionych w sklepach stacjonarnych

Jeśli produkty kupiliśmy w sklepie stacjonarnym, to na ich zwrot mamy 7 dni. Czas ten liczy się od następnego dnia po dokonaniu zakupu. W nieco lepszej sytuacji są klienci, którzy są Klubowiczami CCC i posiadają kartę członkowską.

Jeśli należymy do tego grona i podczas płacenia pokazaliśmy kasjerowi kartę, na zwrot mamy o wiele więcej czasu. Co więcej, czas ten uzależniony jest od naszego statusu w Klubie. Klubowicz „Standard” ma na to 30 dni, klubowicz „Silver” – 60 dni, a klubowicz „Gold” aż 120 dni.

Jak zrobić zwrot towaru do CCC? Należy przynieść niechciane produkty do jednego ze sklepów stacjonarnych. Należy pamiętać, że zwracane rzeczy nie mogą mieć śladów użytkowania i muszą posiadać oryginalne opakowanie.

Podczas oddawania produktów musimy mieć przy sobie również dowód zakupu – paragon, fakturę VAT lub też zapis na karcie Klubowicza CCC. W przypadku zakupów poczynionych stacjonarnie nie należy odsyłać zwracanych rzeczy do magazynu CCC.

Zwrot CCC – zakupy w sklepie internetowym

Co w przypadku, gdy rzeczy zakupione w sklepie internetowym nie spełniają naszych oczekiwań? W jaki sposób można je zwrócić i ile mamy na to czasu? Otóż na ich oddanie mamy 14 dni, które liczymy od następnego dnia po otrzymaniu zamówienia.

Jeśli jesteśmy klubowiczami CCC i podczas dokonywania transakcji byliśmy zalogowani na swoim koncie lub wpisaliśmy numer swojej karty członkowskiej, to na zwrot mamy tyle samo czasu, co w przypadku zakupów stacjonarnych. Czas ten również jest uzależniony od posiadanego w Klubie statusu.

Zwrot CCC zakupów online jest możliwy na kilka sposobów. Możemy odnieść niechciane towary do dowolnego sklepu stacjonarnego CCC, odesłać je korzystając z paczkomatów InPost (zwrot do 3 produktów) lub wysłać za pomocą Kuriera DPD (zwrot powyżej 3 produktów)

Aby skorzystać z opcji wysyłki, należy zalogować się do swojego konta, a następnie przejść do zakładki „Zwróć produkt” i postępować zgodnie z umieszczoną tam instrukcją.

Zwrot CCC – czy jest darmowy?

Wielu klientów zadaje sobie pytanie, czy zwrot do CCC jest darmowy? Czy w przypadku chęci oddania zakupionych produktów będziemy musieli ponosić koszty związane z ich odesłaniem? W jakich okolicznościach nie będziemy musieli płacić za oddanie niechcianych rzeczy?

Dobra wiadomość jest taka, że zwrot CCC jest bezpłatny. Zarówno w przypadku, gdy osobiście oddamy towar w sklepie stacjonarnym, jak i wtedy, gdy zdecydujemy się wynająć do tego celu kuriera DPD lub skorzystać z paczkomatu InPost.

Zwrot pieniędzy. Ile dni? Na kartę czy do ręki?

Ile trwa zwrot pieniędzy za towar oddany CCC? Buty, torebkę, czy też inne rzeczy, które nie spełniają naszych oczekiwań, możemy zanieść do sklepu stacjonarnego.

Jeśli podczas zakupów płaciliśmy gotówką, to sprzedawca jest zobowiązany oddać nam należność z chwilą przyjęcia zwrotu w takiej samej formie. Jest to więc najszybszy sposób na odzyskanie naszych pieniędzy.

W przypadku, gdy płatności dokonywaliśmy kartą, środki zostaną nam zwrócone na tę samą kartę maksymalnie w ciągu 14 dni. Gdy płatność była dokonana za pobraniem, otrzymamy gotówkę do ręki.

Jeżeli płaciliśmy za pośrednictwem PayPo, to nasze zadłużenie będzie zaktualizowane w ciągu maksymalnie 7 dni. Jeśli zadłużenie jest już spłacone, PayPo zwróci środki na nasze konto.

W przypadku, gdy odsyłamy produkty za pomocą paczkomatu lub kuriera, zwrot środków otrzymamy maksymalnie w ciągu 14 dni. Czas ten liczony jest od momentu dotarcia przesyłki do magazynu CCC

Jeśli za zakupy online płaciliśmy blikiem, kartą lub szybkim przelewem, to pieniądze zostaną nam zwrócone identyczną metodą. Gdy płatność dokonywana była za pobraniem, wtedy środki będą przelane na konto, które podaliśmy w formularzu zwrotu.

Jeśli podczas finalizacji zakupu wybraliśmy płatność PayPo, to konieczność zapłaty zostanie anulowana. Jeśli zaś zadłużenie jest już całkowicie lub częściowo spłacone, wtedy PayPo zwróci środki na nasze konto.

ewa szykulska zdrowie grypa

Ewa Szykulska zmaga się z ciężką chorobą. Niepokojące doniesienia: „Od 16 dni zdycham…”

patriarcha cyryl wikipedia

Patriarcha Cyryl straszy świat wojną nuklearną. Padły ostre słowa. „Módlmy się do Pana”