w ,

Aleksandra Michael. Wszystko, co wiemy o partnerce Jana Jakuba Kolskiego

Kim jest Aleksandra Michael w życiu zawodowym oraz prywatnym? Oto wszystko, co wiemy o życiowej partnerce Jana Jakuba Kolskiego.

aleksandra michael filmy kolski
Fot. Instagram / @aleksandra.michael

Aleksandra Michael to życiowa partnerka znanego reżysera filmowego Jana Jakuba Kolskiego. Kim kobieta jest w życiu zawodowym? Jak wygląda jej życie prywatne? Czy ma dzieci? Ten artykuł przedstawia wszystkie znane informacje na jej temat.

Aleksandra Michael. Wiek i życie prywatne

Aleksandra Michael urodziła się w 1988 roku. Kobieta studiowała na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi na kierunku fotografia. Wcześniej znana była jako Aleksandra Fiedeń, ale po zmianie nazwiska, które przyjęła po swoim dziadku, podpisuje się jako Aleksandra Michael. Wikipedia nie posiada żadnych informacji na temat kobiety. Jedyną wzmianką o niej na tym portalu jest ta widniejąca w życiorysie jej partnera – Jana Jakuba Kolskiego.

Para poznała się, gdy Ola miała 12 lat, a było to na planie filmu „Daleko od okna„, którego Kolski był reżyserem. Traf chciał, że po 10 latach spotkali się ponownie. Aleksandra była wtedy na studiach, a mężczyzna prowadził wykłady w szkole filmowej w Łodzi.

Na uwagę zasługuje fakt, że związek Aleksandry i Jana jest dość burzliwym tematem – Kolski jest bowiem starszy od swojej partnerki o 32 lata. Para doczekała się potomstwa – ich córka, która urodziła się w 2011 roku, ma na imię Pola.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ola Michael (@aleksandra.michael)

W roku 2014 doszło do tragedii – Zuzanna, córka Kolskiego i przyrodnia siostra Poli, brała udział w wypadku samochodowym, w którym poniosła śmierć. Aleksandra Michael i jej partner ogromnie przeżywali to zdarzenie.

23-letnia Zuzanna, choć z początku była zła na ojca za to, że odszedł od rodziny, przed swoją śmiercią zżyła się z Polą i pokochała ją jak prawdziwą siostrę. Niestety dziewczyny nie miały okazji zbyt długo się sobą nacieszyć. Auto, w którym zginęła 23-latka, prowadziła jej mama. Co więcej, sąd uznał kobietę za winną spowodowania wypadku, za przyczynę podając nadmierną prędkość pojazdu.

Aleksandra Michael i jej kariera zawodowa

Kim jest Aleksandra Michael w życiu zawodowym? Kobieta zajmuje się aktorstwem i fotografią, jest również producentką filmową. Bezpośrednio po studiach swoją karierę skupiła na fotografii, projektowaniu plakatów oraz tworzeniu teledysków i filmów promocyjnych.

W roku 2000 wystąpiła w produkcji „Daleko od okna„. Był to jej debiut aktorski, który okazał się być znakomity. Później Michael można było podziwiać w spektaklu „Kamera marzeń„, który transmitowany był przez telewizję.

W roku 2012 zagrała jedną z głównych ról w filmie „Zabić bobra„. Jej kolejnymi filmami były: „Las 4 rano” oraz „Republika dzieci„. Do tych produkcji Aleksandra tworzyła również fotosy. Przy „Republice dzieci” oraz filmie pt. „Ułaskawienie” pracowała jako jeden z producentów.

W przypadku „Ułaskawienia” Ola odniosła duży sukces, za tę produkcję otrzymała bowiem aż trzy nagrody. Pierwszą z nich była „Society Humanitarian Award” na Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ola Michael (@aleksandra.michael)

Druga to Nagroda Organizatorów im. Juliusza Burskiego w Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie, zaś trzecia zdobyta została na Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Moskwie. W 2021 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” za „Republikę dzieci” Aleksandra otrzymała Wyróżnienie Jury Dziecięcego „Marcinek„.

Aleksandra Michael. Instagram i inne profile

Michael posiada konto na Instagramie. Jej profil o nazwie @aleksandra.michael obserwuje tam 955 osób. Nie jest to zbyt duża rzesza fanów, ale nie ma się co dziwić – kobieta nie dodaje postów zbyt regularnie. Jej aktywność w mediach społecznościowych jest więc wyraźnie ograniczona.

Aleksandra Michael na Instagramie posiada również drugie konto, które jest obserwowane przez nieco ponad 200 użytkowników. Na profilu o nazwie @werkownia prezentuje wyłącznie swoje fotograficzne poczynania.

oddech smoka tiktok

Lekarze ostrzegają rodziców. „Oddech smoka” dosłownie wypala dzieciom żołądki

menu lewandowski restauracja schabowy cena

Ile kosztuje schabowy w restauracji Lewandowskiego? Inflacja zrobiła swoje. Cena w górę