w ,

Lekarze ostrzegają rodziców. „Oddech smoka” dosłownie wypala dzieciom żołądki

Nowy niebezpieczny trend na TikToku już zbiera żniwo. Lekarze ostrzegają, aby nie ulegać temu, co zobaczymy na tym popularnym portalu.

oddech smoka tiktok
Fot. Twitter

„Oddech smoka” – nowy popularny trend w aplikacji, z której często korzystają dzieci, może narobić więcej szkody niż pożytku. Lekarze apelują do rodziców przed poważnymi konsekwencjami takich zabaw. Niektóre dzieci trafiły do szpitali z silnymi uszkodzeniami żołądka.

„Oddech Smoka”. Co to? Lekarzom brakuje słów. Dzieci trafiają do szpitali

Ten nowy popularny trend prosto z TikToka powoduje ogromne szkody. Rodzice często bezmyślnie powtarzają to, co zobaczą w tym medium społecznościowym, bo oczekuje tego ich pociecha. Skutki mogą być opłakane. Lekarze przestrzegają wszystkich przed takimi zabawami, które mogą doprowadzić do tragedii, i apelują o rozwagę.

Na czym polega zabawa? Chodzi o zdobywające w internecie popularność cukierki o nazwie chiki ngebul. Są one oblane ciekłym azotem. To wizualny efekt spowodował, że nazwano ten przysmak „oddechem smoka„. Problem w tym, że do szpitali zgłosiły się już pierwsze poszkodowane osoby, głównie dzieci.

Do placówek medycznych zgłaszają się kolejni poszkodowani z poparzeniami żołądka. Lekarze łapią się za głowę, gdy słyszą o tym, że rodzice mogą swoim pociechom kupować i dawać do jedzenia takie rzeczy.

Kontrowersje wokół tego nowego trendu narastają. To nie pierwszy zdobywający w sieci trend, który łatwo podchwytują ludzie na całym świecie nie patrząc na to, jakie może mieć to konsekwencje dla zdrowia i życia. Niektóre z TikTokowych zabaw były już przyczyną zgonów wśród najmłodszych.

Dziesiątki poparzeń. W szpitalach rozkładają ręce

Na czym zatem polega cała zabawa? „Oddech smoka” to nic innego jak cukierki, które tuż przed spożyciem oblewane są ciekłym azotem. Jak doniosło wiele portali informacyjnych, w tym polski o2.pl, w Indonezji zabawa doprowadziła już do 25 zatruć pokarmowych i dwóch silnych poparzeń układu pokarmowego wśród dzieci.

25 przypadków zatrucia pokarmowego oraz 2 przypadki bardzo dotkliwego poparzenia żołądka. Kilka osób wylądowało w szpitalu, ale jak dotąd nie odnotowano żadnych ofiar nowego wyzwania. Dlaczego cukierek jest tak bardzo niebezpieczny?

Na pierwszy rzut oka to tylko zabawa. Dziecko wkłada taki cukierek do ust, z których po chwili wydobywa się spora ilość dymu. Jest wesoło i zabawnie, ale do czasu. Zagrożenie jest największe, jeśli taki cukierek zostanie połknięty zanim azot zdąży wyparować.

Jedzenie takich produktów może doprowadzić nawet do zgonu, poważnych poparzeń skóry i narządów wewnętrznych. W skrajnych przypadkach niewinna zabawa może doprowadzić do śmierci.

ceny prądu 2021 podwyżka cen za energię elektryczną opłata mocowa ile wyniesie co to jest

Jak oszczędzić prąd i gaz w domu? Sześć genialnych sposobów, które podratują domowy budżet

aleksandra michael filmy kolski

Aleksandra Michael. Wszystko, co wiemy o partnerce Jana Jakuba Kolskiego