w

PILNE. Rosyjski okręt zmierza w kierunku USA. Na pokładzie mogą być rakiety Cyrkon

Jeden z najnowocześniejszych rosyjskich okrętów płynie w kierunku wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Jednostka jest zdolna do przenoszenia pocisków Cyrkon.

Fregata rosyjskiej marynarki wojennej „Admirał Gorszkow” zmierza w kierunku Stanów Zjednoczonych. Jednostka znajduje się pod ścisłym nadzorem sił morskich NATO.

Admirał Gorszkow. Fregata płynie w kierunku USA. NATO obserwuje jednostkę

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że rosyjska fregata jest w trakcie wykonywania misji, w trakcie której ma przepłynąć Ocean Indyjski, Morze Śródziemne oraz Ocean Atlantycki. na pokładzie tego jednego z najnowocześniejszych rosyjskich okrętów wojennych mogą znajdować się pociski dalekiego zasięgu o nazwie 3M22 Cyrkon.

Putin chce wysłać Bidenowi sygnał

Oficjalnie celem wyprawy ma być „przeciwdziałanie zagrożeniom dla Rosji” i rzekome „utrzymanie regionalnego pokoju i stabilności wspólnie z zaprzyjaźnionymi krajami„. Wyprawa w okolice USA ma być niczym innym, jak pokazem siły i demonstracją, że Putin nie ma zamiaru wycofać się z Ukrainy.

Fregata, o której mowa, jest wiodącym okrętem tej klasy i została oddana do użytku 28 lipca 2018 roku. W sumie Rosja zamówiła dziesięć takich okrętów, które mają zostać uruchomione już w 2027 roku.

Pociski hipersoniczne Cyrkon, które mogą znajdować się na pokładzie fregaty, są wyjątkowo szybkie, przez co dużo bardziej trudniejsze do namierzenia i strącenia. Mogą one również przenosić broń nuklearną.

Nie żyje aktorka z serialu „Na Wspólnej”. Wcześniej odmówiła leczenia nowotworu

dentysta przed ciążą forum

Ciąża a wizyta u dentysty. Czy leczenie zębów w ciąży na pewno jest bezpieczne?