w

Zabrze. Mężczyzna zgwałcił 17-latkę, potem ją okradł. Policja pokazała nagranie

Policja z Zabrza ujawniła nagranie z autobusu, na którym widać mężczyznę podejrzanego o gwałt. Obok niego siedzi 17-letnia ofiara tego czynu.

sosnowiec zgwałcił
Fot. zabrze.policja.gov.pl

Funkcjonariusze z Zabrza opublikowali nagranie, na którym widać twarz mężczyzny podejrzewanego o zgwałcenie 17-latki. Sprawca po gwałcie dokonał również kradzieży telefonu i zegarka ofiary. Ktokolwiek rozpoznaje sprawcę, proszony jest o pilny kontakt z policją.

Zgwałcił 17-latkę, a potem ją okradł. Policja pokazała nagranie

Policjanci z Zabrza poszukują mężczyzny podejrzewanego o zgwałcenie 17-latniej dziewczyny, a następnie kradzież należącego do niej telefonu oraz zegarka. Jego twarz udało się zarejestrować dzięki monitoringowi umieszczonemu w autobusie, którym z Katowic do Zabrza jechała dziewczyna.

Zabrzańscy policjanci robią wszystko, aby dokonać zatrzymania sprawcy. W tej chwili skupiają się na ustaleniu danych osobowych mężczyzny widocznego na ujawnionym nagraniu. Ktokolwiek rozpoznaje tę osobę, proszony jest o pilny kontakt pod numerem telefonu 47 8543 200 lub 112. Policja gwarantuje całkowitą anonimowość.

Do przestępstwa doszło w nocy z 23 na 24 stycznia tego roku w Zabrzu. Jak ujawnił Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji, podejrzewany o zgwałcenie poznał 17-latkę w Sosnowcu. Miał ją w podstępny sposób nakłonić do podróży we dwoje do Zabrza. Najpierw z Katowic oboje szli pieszo, potem wsiedli do autobusu, gdzie udało się nagrać rzekomego sprawcę.

Policja za zgodą prokuratury opublikowała nagranie przedstawiające wizerunek mężczyzny podejrzewanego o gwałt. Takich nagrań funkcjonariusze mają jednak więcej. Sprawca miał wchodzić po drodze również do sklepu oraz na stację benzynową.

Mężczyzna zgwałcił 17-latkę w pustostanie na terenie Sosnowca. Następnie dziewczyna została przez niego okradziona z zegarka i telefonu komórkowego. W godzinach wieczornych 30 stycznia dowiedzieliśmy się, że dzięki ogromnemu wsparciu internautów policji udało się ustalić tożsamość mężczyzny podejrzanego o wspomniany gwałt i wkrótce ma dojść do zatrzymania.

dlaczego brakuje leków w aptekach

Zabraknie leków? Znikają z aptek w rekordowym tempie. „Tempo ubywania w hurtowniach jest ogromne”

uokik przeszukanie mieszkania zmiana przepisów policja urząd ochrony konkurencji i konsumentów zgoda sądu

Bez pytania wejdą nam do mieszkań? Niepokojące zmiany w ustawie wzbudzają kontrowersje