w

Chiński balon nad USA zestrzelony. Trwa wydobywanie szczątków. [NAGRANIE]

Chiński balon szpiegowski został właśnie zestrzelony przez Amerykanów nad Atlantykiem. Trwa akcja wydobycia jego szczątków. Następnie będą one badane.

chiński balon nad usa zestrzelony
Fot. Twitter

Urzędnicy amerykańscy twierdzą, że prawdopodobnie trzeci chiński balon szpiegowski prowadzi obserwację w innej części kraju. W tej chwili udało się zestrzelić jeden z nich. Pokazano nagranie przedstawiające moment likwidacji obiektu.

Balon nad USA. Należał do Chin. Został zestrzelony, ale jest ich więcej

Chiński balon obserwacyjny został właśnie zestrzelony. Prezydent USA Joe Biden potwierdził, że czekano z przeprowadzeniem akcji likwidacji obiektu na odpowiednie warunki, by pozyskać jak najwięcej szczątków w celu ich przebadania.

Prezydent Joe Biden był dziś pytany o to, jak ma zamiar rozwiązać tę sytuację. Jedyne, co odpowiedział dziennikarzom, to: „Zajmiemy się tym„. Wygląda na to, że wojsko USA sprawą się już zajęło, a balon został strącony. Pokazano też nagranie z momentu zestrzelenia obiektu. W akcji uczestniczyły samoloty bojowe F-22 Raptor – najlepsze myśliwce na świecie.

Tuż przed całą akcją Federalna Administracja Lotnicza wstrzymała ruch cywilnych samolotów na obszarze 50 tys. kilometrów kwadratowych na wschodnim wybrzeżu USA. Nad tym obszarem znajdował się chiński balon szpiegowski. Zamknięte zostały też czasowo trzy lotniska w Karolinie Północnej i Południowej.

Pentagon poinformował niestety, że dostrzeżono kolejny chiński balon szpiegowski, jednak tym razem nad Ameryką Łacińską. Wcześniej podobne balony widziano również nad USA i Kanadą.

Biały Dom i Pentagon oświadczyły, że obecność tego obiektu w amerykańskiej przestrzeni powietrznej to naruszenie suwerenności USA i złamaniem międzynarodowego prawa. Bez wątpienia wpłynie to negatywnie na relacje USA-Chiny, które i tak do najlepszych nie należą.

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce odszedł w wieku 87 lat

trzęsienie ziemi turcja mapa

Trzęsienie ziemi w Turcji, Rumunii, Syrii. Uderzyło też w Nowy Jork. Tysiące ofiar i rannych