w ,

Moduł Keystone RJ45 – jak działa i jakie ma zastosowanie?

Keystone RJ45 to moduł beznarzędziowy, będący standardem gniazda RJ45. Służy ono głównie do realizowania połączeń LAN. Wyróżniają się one sposobem montowania.

moduł keystone rj45 kat 6
Fot. materiały partnera

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które gwarantują niezawodne połączenia z siecią. Z każdym rokiem ich jakość pozwala na osiąganie lepszej jakości i prędkości połączeń. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie przeznaczony do zabudowy modularnej, moduł Keystone RJ45. Do czego służy taki moduł i jakie ma zastosowanie? 

Moduł Keystone RJ45 – co to jest?

Keystone RJ45 to moduł beznarzędziowy, będący standardem gniazda RJ45. Służy ono głównie do realizowania połączeń LAN. Wyróżniają się one sposobem montowania. Można zamocować je bowiem w patchpanelach, obudowach gniazd natynkowych, czy też puszkach.

Takie uniwersalne mocowanie pozwala na konfigurowanie połączenia o zupełnie różnych parametrach, a także przy zastosowaniu odmiennych technologii przesyłu sygnału. Dzięki temu, jeden patch panel może służyć do zamontowania gniazda STP, UTP, czy nawet światłowodu.

Dużym atutem modułu Keystone RJ45 jest nie tylko łatwy montaż, ale i możliwość konfiguracji. W przypadku zwykłego patch penelu niezbędne jest podłączenie przewodu do gniazda na stałe. Tutaj można wprowadzać dowolne zmiany.

Co najważniejsze, gdy dojdzie do uszkodzenia połączenia, wystarczy wymienić tylko jeden moduł Keystone. Dzięki temu koszty są znacznie niższe. Można zaoszczędzić także całkiem sporo czasu. Łatwy montaż zarówno przy instalacji, jak i po dłużej eksploatacji jest więc bez wątpienia ogromny plusem tych modułów.

Moduł RJ45 – jakie ma zastosowanie?

Moduły Keystone RJ45 mają bardzo szerokie zastosowanie. Jeśli chodzi o same gniazda, to najczęściej znajdują się w patch panelach, gniazdach abonenckich, natynkowych, podłogowych, czy też w adapterach montowanych na szynach TS35. Takie wejście ma także Server Rack.

Keystone RJ45 – gdzie kupić?

Zakup modułów Keystone RJ45 może powodować sporo dylematów. Wiele osób zastanawia się bowiem z pewnością, gdzie właściwie kupić taki produkt? Oczywiście dostępny jest w sklepach, które specjalizują się w podobnym asortymencie

Jednak stacjonarnie takie punkty są raczej dość trudno dostępne. Na szczęście Keystone RJ45 można zamówić przez internet! Moduły te dostępne są w sklepach online, specjalizujących się w rozwiązaniach do transmisji danych. Znaleźć w nich można także różnego rodzaju złącza oraz oczywiście niemal nieskończony wybór kabli.

A ile właściwie kosztuje moduł Keystone RJ45? To zależy od jego rodzaju. Dostępne są bowiem różne typy takich modułów. Jednak cena pojedynczych waha się zwykle od kilku do kilkunastu złotych.

drony bayraktar dla polski

Polska otrzymała TO w ramach „pilnej potrzeby operacyjnej”. Błaszczak pokazał zdjęcie

ubezpieczenia ranking firm

Jakie jest najlepsze ubezpieczenie na życie i gdzie je znaleźć?