w ,

Jakie jest najlepsze ubezpieczenie na życie i gdzie je znaleźć?

W trudnych życiowych sytuacjach wsparciem dla Twojej rodziny będzie dobrze dobrane ubezpieczenie na życie. Jak je znaleźć i skąd wiadomo, że będzie ono najlepsze?

ubezpieczenia ranking firm

Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem na życie, ale nie wiesz, jak wybrać to najlepsze? Podpytujesz znajomych, a oni straszą Cię przykrymi historiami o braku wypłaty świadczenia przez towarzystwo? Czas odróżnić mity od faktów. Sprawdź, czy niepochlebne opinie o ubezpieczeniu na życie są prawdziwe i jak dopasować taką polisę do siebie, aby uniknąć rozczarowania czy przepłacania.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na życie?

Zastanawiasz się, czy tak naprawdę jest Ci potrzebna polisa na życie? Przemyśl więc, czy zabezpieczyłeś finansowo siebie i bliskich na wypadek Twojej śmierci, zdiagnozowania poważnej choroby, np. nowotworu, czasowej lub trwałej niezdolności do pracy, dłuższej hospitalizacji czy konieczności rehabilitacji.

To właśnie w takich sytuacjach wsparciem dla Twojej rodziny będzie dobrze dobrane ubezpieczenie na życie.

Wykupienie polisy sprawi, że zyskasz większy komfort psychiczny. To dlatego, że w przypadku nieszczęśliwego wydarzenia otrzymasz pomoc finansową. Pozwoli ona na pokrycie zobowiązań czy np. na skorzystanie z prywatnego leczenia lub rehabilitacji.

Opinie o ubezpieczeniu na życie – czy są zgodne z prawdą?

Większość osób słyszała przynajmniej jedną nieprzychylną opinie na temat polis na życie. Najczęściej w tych opowieściach przejawia się jeden motyw, mówiący o nieuczciwym ubezpieczycielu, który niesłusznie odmówił wypłaty świadczenia.

Jednak czy w tych historiach jest chociaż ziarno prawdy? Można odpowiedzieć: „Tak, ale… nie wynika to ze złych intencji towarzystwa ubezpieczeniowego„. Wręcz przeciwnie. Zazwyczaj to efekt niezapoznania się z warunkami zawieranej umowy przez klienta!

Jeśli chcesz się uchronić przed przykrymi sytuacjami związanymi z odmową wypłaty odszkodowania, dokładnie sprawdź ogólne warunki ubezpieczenia. Kluczowe są zapisy o wyłączeniach odpowiedzialności TU. To właśnie te sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia. Najczęściej wyłączenia są stosowane w odniesieniu do szkód powstałych na skutek:

  • bycia pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających;
  • wykonywania aktywności sportowych wymienionych, np. takich jak wspinaczka skałkowa czy jazda motorem wyścigowym, jeśli takich zdarzeń nie obejmowała umowa;
  • działalności kryminalnej, czyli np. uczestnictwa w bójce lub zamieszkach.

Ubezpieczyciel ma prawo do odmowy wypłaty świadczenia także w innych przypadkach. Stanie się tak, np. gdy do szkody doszło podczas pobytu za granicą lub w czasie działań wojennych czy terrorystycznych, a polisa nie uwzględniała takich ryzyk.

Dlatego negatywne opinie o ubezpieczeniu na życie  należy przyjmować z dużą ostrożnością. Każde wyłączenie odpowiedzialności TU musi być zapisane w umowie.

Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie? Sprawdź ranking 2023

Szukasz najlepszej polisy na życie? Na rynku nie brak propozycji. Jak się wśród nich odnaleźć? Wiele osób chce przejrzeć ranking ubezpieczeń na życie 2023. Jednak wcale nie musisz analizować takich zestawień.

Lepiej będzie skorzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego online. To narzędzie przedstawi zestawienie najbardziej dopasowanych do Ciebie propozycji polis.

Aby je otrzymać, po prostu wypełnij krótki formularz. System w ciągu kilku minut wygeneruje zestawienie konkretnych ofert nawet od kilkunastu TU. Dzięki temu szybko wybierzesz najlepszą propozycję dla siebie.

moduł keystone rj45 kat 6

Moduł Keystone RJ45 – jak działa i jakie ma zastosowanie?

rosyjskie myśliwce nad polską

PILNE. Rosyjskie myśliwce blisko polskiej granicy. Poderwano amerykańskie F-35