w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

Bachmut. Sytuacja dla Ukrainy jest krytyczna, choć Rosjanie giną tam na potęgę

Ukraiński Bachmut dzielnie się broni, ale wszystko wskazuje na to, że nie da się utrzymać miasta. Ukraińcy wysadzili tamę, aby spowolnić postępy Rosjan.

bachmut tama walki
Fot. Twitter. Rosjanie próbują otoczyć Bachmut i zamknąć znajdujących się tam Ukraińców w kotle. Ukraińcy wysadzili tamę.

Ukraińcy wysadzili tamę w pobliżu Bachmutu. Celem jest maksymalne spowolnienie postępów Rosji i przede wszystkim członków grupy Wagnera w tej okolicy. Miasto dzielnie się broni, ale nie da się prawdopodobnie utrzymać miasta.

Sytuacja w mieście jest krytyczna. Ukraińcy dzielnie walczą. Tama w Bachmucie wysadzona

W jednym z porannych komunikatów ukraińskiego sztabu poinformowano media, że Bachmut w najbliższym czasie może zostać utracony. Miasto zostało zaatakowane przez liczne oddziały Rosja, w tym członków grupy Wagnera i tzw. kadyrowców.

Oddziały chcą okrążyć miasto, strzały słychać non stop. Rosjanie nie patrzą też na ofiary po swojej stronie i nacierają ponosząc wielkie straty. Mimo wszystko Ukraińcy zapewne zdecydują się na odwrót z miasta.

Rosja podejmuje próby zajęcia miasta od końca lata 2022 roku i dopiero teraz im się to udaje. Rzucili w tej rejon wszystko, co mieli. Od kilku tygodni trwają tam bardzo ciężkie walki. Ukraina dzielnie się broni, ale prawdopodobnie zdecyduje się na odwrót o opuszczenie tego terenu.

Ukraińcy w zasadzie non stop podejmują próby odpierania ataków. Dziś doszło do wysadzenia przez nich okolicznej tamy, która ma utrudnić Wagnerowcom zdobycie miasta. Ukraiński sztab generalny oficjalnie jednak tych informacji nie potwierdził.

Rosjanie popełniają błędy i giną na potęgę. Szturmują bez przygotowania i sprzętu, ale licznie

Wielu analityków wojskowych miało nadzieję, że Ukraina zdecyduje się na duży kontratak i ruszy swoje rezerwy, aby zmusić Rosjan do ucieczki na pozycje z okresu listopada lub grudnia ubiegłego roku. Wskazują jednak, że prawdopodobnie widzimy ostatnie chwile walki o Bachmut, a Ukraińców czeka teraz bitwa o Konstantynówkę.

Jak poinformował na Twitterze 24 lutego Michał Nowak z Nowego Ładu, na północnym skrzydle sytuacja ukraińskich wojsk od kilku dni jest w rejonie Bachmutu krytyczna. Jego zdaniem Rosjanie popełniają przy tym ogromne błędy, ale mimo to uporczywa obrona Bachmutu była błędem.

Ukrainie mimo rosyjskich strat nie uda się utrzymać miasta

Ukraińcy w ostatnich tygodniach wyrywali się z obszarów zagrożonych okrążeniem nawet trzy razy – były to Sołedar, Krasna Góra i Paraskowijiwka. Strona rosyjska stosuje tutaj cały czas tzw. oddziały zaporowe, które dbają też o to, aby żołnierze nie uciekali z frontu. Rosjanie nie są przygotowani do natarcia i szturmują bez sprzętu. Jest ich jednak dużo.

Bachmutu nie uda się obronić. Miasto to liczyło przed atakiem Rosji 70 tys. mieszkańców. W tej chwili w mieście nie ma więcej niż 5 tys. obywateli.

Złe wieści z Ukrainy. Może do tego dojść „dziś w nocy lub wczesnym rankiem”

analiza logistyczna

Doradztwo i analiza logistyczna – co oferują i kiedy warto z nich skorzystać?