w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Katarzyna Dowbor była załamana, gdy dostała na konto pierwszą emeryturę. „Przeżyłam szok”

Emerytury w Polsce to temat kontrowersyjny. Większość osób dostaje na stare lata grosze, które nie pozwalają na godne życie. Jak jest w przypadku gwiazdy telewizji?

katarzyna dowbor emerytura
Można powiedzieć, że prezenterka należy do grona szczęśliwych emerytów. Fot. YouTube / Magazyn VIVA (screen)

Katarzyna Dowbor należy do najbardziej popularnych i lubianych osobistości telewizyjnych. Czy jej wieloletnia praca dla Polaków opłaciła się i czy jest zadowolona ze swojego świadczenia, które dostaje z ZUS?

Katarzyna Dowbor. Emerytura wywołała u niej wielki szok

Prezenterka cieszy nas swoją obecnością w mediach już od kilkunastu lat. W Polsce nie ma chyba ludzi, którzy by jej nie rozpoznawali. To prawdziwa gwiazda, której nie trzeba przedstawiać. Pytanie brzmi jednak, czy wiele lat pracy w mediach i bycie celebrytką opłaciło się?

W ostatnim czasie wiele gwiazd telewizji czy estrady dzieli się informacjami na temat wysokości swoich emerytur. W większości przypadków jest na co narzekać, a świadczenia z ZUS są wręcz głodowe. Na przykład Tomasz Stockinger stracił na Polskim Ładzie i narzeka na wysokość uposażenia.

Katarzyna Dowbor nie jest do końca zadowolona ze swojej sytuacji, jeśli chodzi o emeryturę, ale jednocześnie nie ma zamiaru na ten stan narzekać. Jak ujawniła w rozmowie z portalem Pomponik.pl, cała jej zawodowa kariera pozwalała jej oszczędzać samodzielnie na starość.

Warto zaznaczyć, że Dowbor dla Telewizji Polskiej pracowała aż 30 lat. Przez cały ten okres starała się odłożyć tyle, ile była w stanie. – Moja emerytura to nie są grosze. Jestem zadowolona. Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam – ujawniła gwiazda.

Pierwsze świadczenie wywołało u niej ogromny szok

Nie zawsze było jednak tak różowo. Dowbor wspomina dzień, w którym na jej konto bankowe ZUS przelał pierwsze świadczenie emerytalne. Wówczas doznała prawdziwego szoku, który porównała do sytuacji, gdy do ręki dostała swoją pierwszą w życiu wypłatę.

Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok – to było jak z pierwszą pensją. Przełomowym momentem był jednak ten, kiedy dostałam kartę emeryta. Dzięki temu mogę za darmo jeździć tramwajem i autobusem – stwierdziła Katarzyna Dowbor.

Trzeba przyznać, że rudowłosą dziennikarkę i prezenterkę nie spotkało to, co innych jej przyjaciół z branży. Wiele artystów i gwiazd ze szklanego ekranu dostaje tak niskie świadczenia, że w zasadzie nie wiadomo, na co to wydać. Wśród takich osób są między innymi Karol Strasburger czy Maryla Rodowicz.

Sytuacja finansowa Dowbor jest na tyle korzystna, że stara się przy okazji pomóc swojej mamie. Ta nie miała już tyle szczęścia. Mimo dobrego wykształcenia jej świadczenie jest bardzo niskie (na poziomie najniższej krajowej), dlatego pomoc ze strony córki to prawdziwy dar. Mamie pomaga również brat Pani Katarzyny.

fundusz kościelny kwota finansowanie kościoła

Ile kościół dostanie pieniędzy z podatków w 2023 roku? Włosy stają dęba. Rekordowa kwota

kot kartka na szyi ujawniono treść listu

Kot wrócił ze spaceru z kartką na szyi. Jego właściciel ujawnił zaskakującą treść