w

HAHAHA!HAHAHA!

PILNE. Rosja wystrzeliła kolejne rakiety. Niektóre lecą w kierunku miast przy granicy z Polską

Tuż przed godziną 3 rano polskiego czasu pojawiła się informacja, że Rosja wystrzeliła kilka pocisków manewrujących znad Morza Czarnego.

Tuż przed godziną 3 rano polskiego czasu pojawiła się informacja, że Rosja wystrzeliła kilka pocisków manewrujących znad Morza Czarnego. Miały one przelecieć nad przestrzenią powietrzną Mołdawii i skierować się w stronę miast zachodniej Ukrainy blisko granicy z Polską, w tym w kierunku Lwowa.

To 379. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. O godzinie 2:40 czasu lokalnego ogłoszono alarm lotniczy na terenie Ukrainy. Wybuchy rozległy się w Chersoniu, Odessie i Mikołajowie, część rakiet manewrujących zmierza ku miastom w pobliżu granicy z Polską. Na celowniku Rosjan ma być między innymi Lwów.

Odnotowano eksplozje w Czerkasach, Odessie i Mikołajowie oraz w Krzywym Rogu. Pierwotnie informowano, że w ciągu ostatnich kilku godzin w powietrze wzbiło się aż 15 rosyjskich bombowców strategicznych Tu-95, a także nawet 7 bombowców strategicznych Tu-22.

Ostatecznie okazało się, że wspomniane 7 samolotów Tu-22M, które widziane były nad Morzem Azowskim, były samolotami bojowymi Su-27/30 i już wylądowały one w bazie lotniczej Belbek na Krymie. Na całym terytorium Ukrainy ogłoszono alarm.

Pociski wystrzelone przez Rosję nocą z 8 na 9 marca prawdopodobnie kierują się na miasta na zachodniej Ukrainie w pobliżu granicy z Polską takie jak Lwów i Iwano-Frankiwsk. O godzinie 2:40 rano pojawiła się kolejna informacja o wystrzelonych rakietach z rosyjskich okrętów z Morza Czarnego.

O godzinie 3:54 polskiego czasu kolejne rakiety zostały wystrzelone z regionu miasta Kursk w Rosji. Eksplozje zostały również odnotowane w pobliżu stolicy Ukrainy – Kijowa oraz w pobliżu Charkowa, którego część jest w efekcie ostrzału pozbawiona energii elektrycznej. Intensywnie pracuje tam obrona przeciwlotnicza.

Pociski manewrujące i drony z Iranu cały czas latają nad Ukrainą. Eksplozje około 4 rano było słychać w rejonie Czernihowa, Chersonia, Mikołajowa, Odessy i Pawłohradu. Rosja zaatakowała również infrastrukturę energetyczną w obwodzie odeskim. W regionie uszkodzonych zostało też kilka prywatnych domów.

eligiusz grabowski nie żyje

Nie żyje znany polski muzyk. To członek zespołu „Czerwone Gitary”. Miał 70 lat

rząd podatek katastralny co to jest ile wynosi

Rząd planuje nowy, gigantyczny podatek? Polacy będą stracić mieszkania?