w ,

Popularne krople do oczu wycofywane z aptek. Można od nich stracić wzrok. Jedna osoba nie żyje

U wielu osób, które wykupiły ten produkt, odnotowano utratę wzroku oraz zgony. Okazało się, że preparat skażony jest bakteriami.

krople do oczu z antybiotykiem bez recepty

W niektórych opakowaniach z kroplami do oczu i sztucznymi łzami EzriCare i Delsam Pharma odkryto groźne bakterie. Nie udało się jednak uchronić wszystkich pacjentów. Ci, którym udało się wykupić preparat, odnotowano nie tylko utratę wzroku, ale potwierdzono też jeden zgon wywołany skutkami ubocznymi.

Krople do oczu groźne dla zdrowia i życia. Wycofano je z obiegu

Część osób, które zdążyły wykupić skażony produkt, spotkało się z utratą wzroku. Potwierdzono też kilka zgonów, które miały być wywołane skutkami ubocznymi po użyciu preparatu. Trwa wycofywanie preparatu z obiegu handlowego.

Amerykańskie Centers for Disease Control and Prevention poinformowało, że w kraju w aptekach wciąż znajdują się krople do oczu i sztuczne łzy skażone bakterią Pseudomonas aeruginosa, czyli pałeczką ropy błękitnej. Zmarła jedna osoba.

Jak poinformowała stacja BBC, niebezpieczne dla zdrowia i życia skutki uboczne odnotowano nawet u 68 pacjentów. Jeden z pacjentów zmarł, osiem osób straciło wzrok, z kolei cztery osoby poddano operacji usunięcia gałek ocznych.

Leki z Indii są niebezpieczne?

Jak podaje portal rmf24.pl, Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom ostrzega przed używaniem sztucznych łez producentów: EzriCare i Delsam Pharma. Firma, której marki są własnością, wycofała już produkt z aptek.

Służby są zdania, że nie wszystkie osoby zgłosiły się do lekarzy po użyciu produktu i skala problemu może być większa. Udało się już namierzyć około dziesięć firm, których produkty były skażone. Produkowano je w Indiach.

To nie pierwszy raz jak wyroby medyczne z Indii powodują ogromne problemy. Nie tak dawno produkowany w tym kraju syrop na kaszel, który można było kupić bez recepty. Zabił on kilkaset dzieci. Bakteria obecna w kroplach do oczu i sztucznych łzach jest niezwykle niebezpieczna.

Potrafi zakażać układ oddechowy i jednocześnie wywołać rany oparzeniowe. Bakteria jest też bardzo odporna na antybiotyki.

Źródło: FDA

barefoot buty

Polskie buty barefoot – minimalistyczne obuwie dla wszystkich

śpiący prorok z leszna przepowiednie

Jasnowidz z Leszna zobaczył III wojnę światową. Te polskie miasta przestaną istnieć