w

PILNE. Putin rozmieści taktyczną broń jądrową na Białorusi. „Wzbudzanie nuklearnej paniki”

Taktyczna broń jądrowa zostanie wkrótce rozmieszczona na terytorium Białorusi – oznajmił w sobotę 25 marca prezydent Rosji Władimir Putin.

taktyczna broń jadrowa

Prezydent Rosji Władimir Putin zagroził, że jego kraj zdecyduje się na rozmieszczenie na Ukrainie amunicji ze zubożonym uranem, jeśli Kijów otrzyma taką amunicję z Zachodu. Kraje NATO już ogłosiły, że taka amunicja trafi na Ukrainę. To jednak nie koniec złych wiadomości.

Rosja ogłosiła rozmieszczenie broni jądrowej na Białorusi

Putin w sobotę 25 marca ogłosił, że rozpoczyna rozmieszczanie taktycznej broni jądrowej na terenie Republiki Białorusi. Wkrótce rozpocznie się cała operacja umieszczania w tym kraju taktyczno-jądrowej broni. Chodzi prawdopodobnie o rakiety możliwe do wystrzelenia za pomocą systemów rakietowych 9K720 Iskander.

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony broń będzie dowodzona i kontrolowana wyłącznie przez rząd rosyjski, jednak możliwe, że będzie obsługiwana przez siły białoruskie, które rozpoczną szkolenie w zakresie tej broni na początku przyszłego miesiąca.

Rosja miała już zawrzeć porozumienie z sąsiednią Białorusią w sprawie rozmieszczenia taktycznej broni jądrowej na swoim terytorium, ale – zgodnie ze słowami prezydenta Rosji – ma ona nie naruszać umów o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.

Michał Marek: „Kolejny etap prób wzbudzenia w Polsce nuklearnej paniki”

Aparat rosyjskiej propagandy i dezinformacji już rozpoczął proces rezonowania wypowiedzi Putina na temat przygotowania miejsca dla magazynowania taktycznej broni jądrowej. To kolejny etap prób wzbudzenia na Zachodzie (szczególnie w Polsce) nuklearnej paniki.

Jak twierdzi ekspert od dezinformacji Michał Marek, wkrótce możemy spodziewać się aktywizacji prorosyjskich działaczy i tzw. koniunkturalistów z zakresu wykorzystania tej informacji do destabilizacji sytuacji społeczno-politycznej oraz stymulowania paniki w Polsce. To może oznaczać, że w najbliższym czasie w polskich mediach wiele będzie pisało się o nuklearnej wojnie.

Zgodnie z informacjami z mediów Rosja wysłała już na Białoruś 10 samolotów zdolnych do przenoszenia taktycznej broni jądrowej.

przewodów lubelskie rakiety jackowski

Jasnowidz Jackowski ma złe wieści. Wskazał dwa polskie miasta. „Jest przygotowany plan”

jajecznica przepis magdy gessler

Robiąc jajecznicę popełniamy te błędy. To dlatego jej smak jest do niczego