w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Phil Collins gaśnie? „Nic nam nie zostało, to koniec”. Fatalne wieści o zdrowiu artysty

Choroba zabiera nam kolejnego znanego i cenionego artystę. Stan zdrowia Phila Collinsa dramatycznie się pogorszył w ostatnich tygodniach.

phil collins 2022 choroba zdjęcia
Artysta jest poważnie chory, co widać po jego twarzy. Przez całe koncerty siedzi, a jego wokal pozostawia wiele do życzenia. Fot. YouTube

Phil Collins jest bardzo poważnie chory nie od dziś, ale w ostatnim okresie mocno pogorszył się stan jego zdrowia. Artysta może już nie pojawić się na scenie. Lider legendarnego zespołu Genesis prawdopodobnie już nigdy nie wystąpi przed publicznością.

Phil Collins w fatalnym stanie. „Nigdy nie wróci już do koncertowania”

Lider legendarnego zespołu Genesis – Phil Collins – jest w bardzo złym stanie. Wokaliście w ostatnim czasie mocno się pogorszyło i z każdym tygodniem jest z nim coraz gorzej. Jak poinformował inny członek zespołu, prawdopodobnie grupa nigdy już nie wystąpi na scenie w pełnym składzie i nie wyda już żadnej płyty.

Phil Collins zgodnie z relacjami mediów ma być dosłownie unieruchomiony z powodu bólu. W ostatnim czasie na koncertach przeważnie siedział do samego końca i z trudem udało mu się cokolwiek zaśpiewać. W domu porusza się na wózku inwalidzkim. Wszystko zaczęło się od uszkodzenia kręgosłupa w 2007 roku. Potem artysta topił smutki w alkoholu.

Nic już nam nie zostało. Studnia wyschła. Nie możemy już koncertować z powodu stanu Phila, więc to koniec – powiedział w rozmowie z prasą kulturalną Tony Banks, który w zespole Genesis gra na instrumentach klawiszowych.

Collins poza śpiewaniem uwielbiał grać na perkusji, ale z powodów zdrowotnych musiał z tej przyjemności zrezygnować. Ma za sobą wiele operacji i zabiegów, które ostatecznie dały niewiele ukojenia. Od ponad 6 lat artysta porusza się albo o kulach, albo na wózku.

pobór do wojska 2023 jakie roczniki

Wróci obowiązkowa służba wojskowa? Terlecki: „Trzeba będzie podejmować trudne decyzje”

przewodów lubelskie rakiety jackowski

Jasnowidz Jackowski ma złe wieści. Wskazał dwa polskie miasta. „Jest przygotowany plan”