w ,

Podziękowania dla gości weselnych. Czy warto się na nie zdecydować i jak wybrać najlepszą opcję?

Warto sprawić, aby goście poczuli się dodatkowo docenieni i aby mieli pewność, że faktycznie cieszy nas ich obecność podczas uroczystości.

Podziękowania dla gości weselnych allegro
Fot. materiały partnera

Ślub oraz przyjęcie weselne to wielkie i ważne wydarzenie w życiu państwa młodych, ale także ich gości. W końcu wielu z nich pojawia się na naszej uroczystości mimo tego, że na co dzień mieszka w innym mieście czy nawet kraju.

Z tego powodu warto sprawić, aby goście poczuli się dodatkowo docenieni i aby mieli pewność, że faktycznie cieszy nas ich obecność podczas uroczystości. W jaki sposób najlepiej podziękować naszym gościom weselnym?

Jakie są najciekawsze i najbardziej wyjątkowe drobne prezenty ślubne dla gości? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy już wybierzemy rodzaj podziękowań i weźmiemy się za ich realizację?

  1. Podziękowania dla gości weselnych – czym są?
  2. Dlaczego warto podziękować gościom weselnym?
  3. Najciekawsze pomysły na podziękowanie dla gości weselnych
  4. O czym pamiętać zamawiając produkty na podziękowania dla przybyłych gości?

Podziękowania dla gości weselnych – czym są?

Wesele bez gości zdecydowanie nie byłoby tak przyjemnym i wartym wspomnień doświadczeniem. Dobieramy ich zwykle bardzo starannie, ale także i sami goście często muszą przyjechać na naszą uroczystość z innego miasta, czy nawet kraju.

Często też przygotowują się do naszego wydarzenia na różne sposoby, które wymagają wysiłku i zastanowienia. Z tego powodu bardzo miłym i uroczym gestem jest podziękowanie każdemu z nich za sam fakt, że przybyli na naszą uroczystość.

Podziękowania dla gości mogą przyjąć różną formę – od bardzo prostej po bardzo wyrafinowaną – jednak sam fakt ich obecności jest tym, co liczy się najbardziej.

Dlaczego warto podziękować gościom weselnym?

Słodkie podziękowania i inne drobne upominki, jakie pozostawimy na talerzach gości są sygnałem, że faktycznie zależało nam na przybyciu każdego jednego z nich i że w ten sposób chcemy się odwdzięczyć za pojawienie się na naszym weselu.

Warto przy tym zaznaczyć, że taka forma podziękowania nie musi być bardzo widowiskowa czy droga – najbardziej istotne jest to, że pamiętaliśmy o bliskich nam osobach i doceniamy ich wkład, jaki wnieśli w naszą uroczystość.

podziękowania dla gości weselnych swieczki
Fot. amelia-wedding.pl

Najciekawsze pomysły na podziękowanie dla gości weselnych

Istnieje wiele pomysłów na to, w jaki sposób podziękować gościom za pojawienie się na przyjęciu weselnym. Do najbardziej wartościowych zaliczymy takie opcje, jak:

  • spersonalizowane karty z podziękowaniem: proste i eleganckie rozwiązanie, które dodatkowo możemy w łatwy sposób przygotować dla każdego gościa indywidualnie. Co więcej, możemy zamówić je na równi z zaproszeniami, co pozwoli na utrzymanie jednorodnego stylu. Wiele ciekawych pomysłów znajdziesz na stronie: https://amelia-wedding.pl/podziekowania-dla-gosci/;
  • pudełka i pudełeczka z ciastem oraz innymi smakołykami: mało kto nie lubi słodkości, ciast i innych przysmaków. Opakowane w eleganckie pudełeczko z imionami gości wywołają uśmiech na każdej twarzy;
  • personalizowane słodycze: podobnie jak w przypadku ciasta, przygotowane ręcznie czekoladki z imionami gości oraz podziękowaniem to drobny, lecz bardzo miły gest. Dodatkowo możemy dopasować ich smak względem tematu przewodniego wesela;
  • zapachowe świeczki zgodne z motywem przewodnim wesela: to prezent, który pozostanie z gośćmi na dłużej. Ręcznie wyrabiane świeczki to miły dodatek do każdego wnętrza, który przy okazji przypomni gościom o czasu spędzonym na naszym weselu;
  • tematyczne rękodzieło: ręcznie wyrabiane przedmioty mają w sobie magię, której nie posiadają produkty wykonywane taśmowo. Drobne upominki, rzemieślnicze mydło czy inne drobiazgi to świetny dodatek do karty z podziękowaniami;
  • herbata, miód i inne ręczne wyroby: jest to pomysł warty rozwagi w sytuacji, gdy wybrany produkt będzie dobrze wpisywał się w temat naszego wesela. Większość tego typu drobnych upominków pozostanie w domach naszych gości przez dłuższy czas, co również przypomni im o wydarzeniu, którego byli częścią.

O czym pamiętać zamawiając produkty na podziękowania dla przybyłych gości?

Wybierając personalizowane czekoladki, kartki czy inne oryginalne prezenty powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, aby były to produkty wykonane starannie i z materiałów o wysokiej jakości.

Podobnie, jak w przypadku zaproszeń, zwróćmy uwagę na dobór kolorystyki, stylistyki, a także czytelność podziękowań. Jeżeli planujemy wykorzystać kartki z podziękowaniem, warto zamówić je od tej samej osoby lub w tym samym miejscu, w którym zakupiliśmy nasze ślubne zaproszenia – dzięki temu styl wszystkich elementów graficznych będzie spójny, a całość nabierze dodatkowej elegancji.

Drugą istotną sprawą jest również czas. Po wybraniu określonego sposobu podziękowań powinniśmy zamówić je możliwie jak najszybciej, najlepiej zaraz po tym, jak ustalimy naszą kompletną listę gości.

Dzięki temu unikniemy stresu związanego z opóźnieniami czy koniecznością poprawy projektu lub finalnego podarunku. Dodatkowo damy sobie też czas na dokładne sprawdzenie wszystkich elementów graficznych oraz tekstowych, co pozwoli na uniknięcie literówek i tym samym konieczności ponownego druku wybranych podziękowań.

Nie żyje prof. Paweł Śpiewak. Miał 71 lat

krzysztor krawczyk grób ostatnie słowa maciej świtoński lekarz opinie

2 lata bez Krzysztofa Krawczyka. Jego lekarz ujawnił ostatnie słowa. Padły dwa dni przed śmiercią