w ,

Nie żyje prof. Paweł Śpiewak. Miał 71 lat

W wieku 71 lat odszedł socjolog, historyk i publicysta, ale też były poseł na Sejm RP prof. Paweł Śpiewak. Informację o jego śmierci przekazał syn Jan.

Paweł Śpiewak nie żyje. Miał 71 lat. Był socjologiem oraz historykiem i publicystą. Wcześniej pracował także jako poseł na Sejm V kadencji. W latach 2011-2020 dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Paweł Śpiewak nie żyje

Paweł Śpiewak w 2013 r. został laureatem Nagrody im. ks. Józefa Tischnera w kategorii „Pisarstwo religijne lub filozoficzne„. Napisał sporą liczbę książek, w tym „Midrasze: księga nad księgami„, „Pamięć po komunizmie” oraz „Żydokomuna„. Członek Kolegium Społecznego w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

W 2005 r. udało mu się wygrać wybory i zdobyć mandat posła na Sejm V kadencji w okręgu warszawskim. Był wówczas bezpartyjnym kandydatem, ale startował z listy Platformy Obywatelskiej. W żadnych kolejnych wyborach parlamentarnych nie kandydował.

Zawarł związek małżeński z Heleną Datner i był ojcem Jana Śpiewaka, działacza społecznego spod szyldu „Miasto Jest Nasze„.

składka zdrowotna ryczałt 2023

Na NFZ płacimy krocie, a mimo to leczymy się prywatnie. Powód jest oczywisty

Podziękowania dla gości weselnych allegro

Podziękowania dla gości weselnych. Czy warto się na nie zdecydować i jak wybrać najlepszą opcję?