w

Nie żyje piłkarz Pogoni Szczecin. Zespół w żałobie. „Najszczersze kondolencje”

Kibice Pogoni Szczecin w żałobie, podobnie jak cała drużyna. – Rodzinie i bliskim zmarłego składamy najszczersze kondolencje – napisali przedstawiciele drużyny.

– W wieku 83 lat zmarł Bronisław Szlinter. To piłkarz Pogoni Szczecin, który należał do drużyny w latach 60. i na początku lat 70. Odszedł 7 kwietnia. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy najszczersze kondolencje – czytamy na profilu drużyny na Twitterze.

Nie żyje Bronisław Szlinter, piłkarz Pogoni Szczecin

Urodził się 6 stycznia 1940 roku blisko Wielunia. Początkowo mieszkał w Gdańsku, następnie przeniósł się z rodziną do Szczecina. Grał na pozycji obrońcy. W latach 60-tych i na przełomie 60-tych i 70-tych rozegrał w I lidze aż 182 spotkania w barwach Pogoni Szczecin. Reprezentował też Zawiszę Bydgoszcz, ale jako piłkarz tej drużyny zagrał tylko 21 meczów.

Przez kilka lat zmarły sportowiec był kapitanem zespołu Pogoni. Wówczas na bramce Pogoni stał Wojciech Frączak. – Dla dzisiejszych kibiców to prehistoria – napisał w internecie jeden z kibiców drużyny. Jak czytamy na stronie internetowej Pogoni Szczecin, zmarły piłkarz po zakończeniu kariery pozostał mimo wszystko w cieniu.

Szlinter w ostatnich latach mieszkał w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Chicago. Nie każdy wie, ale po przyjeździe do Ameryki Północnej współpracował z tamtejszym klubem Chicago Lions. Gdy pod koniec lat 70-tych powrócił na chwilę do Polski, był członkiem sztabu szkoleniowego Pogoni.

Odkąd wyjechał do USA, by spędzić tam resztę swojego życia, do Polski powracał tylko trzy razy.

sennik pająk znaczenie

Co oznacza sen o pająkach? Wbrew pozorom nie to, co myślimy. To może zwiastować…

kara za brak oc przedawnienie

Kara za brak ubezpieczenia OC samochodu? Zrób to pilnie, by uniknąć dodatkowej opłaty