w ,

PILNE. Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Dwoje dzieci w stanie ciężkim

Kilkadziesiąt osób, w tym dzieci, zostało poszkodowanych w wypadku z udziałem polskiego autobusu w Niemczech. Doszło do niego pod Berlinem.

Do zdarzenia doszło na autostradzie pomiędzy Świeckiem a Berlinem. Aktualnie trwa akcja służb niemieckich, ale do pomocy skierowano również funkcjonariuszy z Polski.

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Ranne są również dzieci

Wypadek polskiego autokaru pod Berlinem! Do fatalnego zdarzenia doszło dziś na autostradzie A12 w kierunku Polski, a dokładnie pomiędzy węzłami Storkow oraz Fürstenwalde. Informacja o wypadku dotarła do służb około godz. 12:30. Niemiecka policja potwierdziła, że chodzi o polski autobus – podała stacja RMF FM.

Zgodnie z relacjami niemieckich mediów w zdarzeniu, które zakończyło się wypadkiem, udział wzięły aż trzy pojazdy. To polski autobus i dwie ciężarówki, w tym jedna to cysterna. W autobusie relacji Świecko-Berlin przebywało 50 osób. Dwoje dzieci jest w stanie ciężkim.

Wypadek polskiego busa w Niemczech. Co wiadomo?

Autostrada A12 w obu kierunkach jest obecnie zamknięta i tak pozostanie do momentu wyjaśnienia wszystkich okoliczności. Wg wstępnych danych poszkodowanych zostało 56 osób (pełnoletnich), w tym 2-3 ciężko. 6 osób zostało prawdopodobnie poważnie rannych w wypadku, nikt nie zginął.

W Niemczech na autostradzie pomiędzy Świeckiem a Berlinem doszło do wypadku drogowego z udziałem 🇵🇱 autokaru. Wstępne informacje wskazują na wielu rannych. Decyzją Komendanta Głównego Policji na miejsce zostali skierowani polscy policjanci celem wsparcia w działaniach ratunkowych – czytamy na profilu policji na Twitterze.

inflacja marzec 2023

Jak radzić sobie z wydatkami, gdy pensję zjada nam inflacja? Należy pamiętać o jednym

łukaszenka choroba

Łukaszenka w dziwnym stanie na paradzie w Moskwie. „Nie mógł przejść 300 metrów”