w

Pilny apel gen. Tomasza Piotrowskiego. „Mówię do Państwa w istotnym dla Polski momencie”

– Chciałem zwrócić się z apelem o rozsądek, o to, abyśmy w nadchodzących dniach bardzo ważyli emocje – powiedział gen. Tomasz Piotrowski.

tomasz piotrowski generał
Fot. Dowódca Operacyjny RSZ - Praca własna (CC BY-SA 4.0); Facebook / 18 Dywizja Zmechanizowana

Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni Tomasz Piotrowski zamieścił w sieci apel związany z ostatnimi wydarzeniami wokół tematu rosyjskiej rakiety, która spadła w grudniu 2022 roku pod Bydgoszczą. Poniżej pełna treść oraz materiał filmowy.


Szanowni Państwo, dzień dobry.

Mówię do Państwa z miejsca kierowania Ćwiczeniem Anakonda i dowodzeniem Dowództwa Operacyjnego rozmieszczonego w północnej części Polski. Mówię do Państwa dlatego, że w ostatnich godzinach odebrałem wiele telefonów, przeczytałem wiele informacji od ludzi, którzy piszą do mnie o tzw. „burzy medialnej”, jaka zapanowała w przestrzeni.

Mówię do Państwa w istotnym dla Polski i Sił Zbrojnych momencie określonej sytuacji bezpieczeństwa. Za wschodnią granicą mamy wojnę w Ukrainie, która nie wiadomo ile czasu jeszcze będzie trwała i w jaki sposób będzie się toczyć. Mamy cały czas zdeterminowanego przeciwnika, który podsyła nam migrantów.

Mamy cały czas dużą aktywność Sił Zbrojnych, wiele ćwiczeń i realizujemy wiele dla poprawy bezpieczeństwa Polski. Mówię do Państwa, bo chciałem zwrócić się z apelem o rozsądek, o to abyśmy w nadchodzących dniach bardzo ważyli emocje, abyśmy byli rozsądni w tym co robimy, abyśmy bardzo ambitnemu i agresywnemu przeciwnikowi nie dawali pożywki, nie dawali się dzielić na grupy. Bo ten przeciwnik już tylko na to czeka.

Apeluję do Państwa, abyśmy byli silni i skonsolidowani. Abyśmy się nawzajem wspierali, aby nigdy więcej nie dochodziło do sytuacji, które pomagają przeciwnikowi, a szkodzą nam. Od września 2018 roku, przyjmując obowiązki powiedziałem, że świadom jestem zagrożeń, niebezpieczeństw i nie ustanę nigdy w dbaniu o bezpieczeństwo naszego Narodu, naszego kraju, naszych obywateli.

Od tamtego dnia, każdego dnia staram się wywiązywać ze swoich obowiązków. Chcę Państwa też zapewnić – mam taką wiedzę i świadomość – że w Polsce jest kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy, którzy każdego dnia robią dokładnie to samo.

Wstając rano, patrząc w lustro pytają się czy zrobili wystarczająco dużo i czy zrobili wszystko dla bezpieczeństwa państwa i którzy każdego dnia starają się być coraz doskonalsi, coraz lepsi, żeby zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, by Polska byłą bezpieczniejsza i stabilniejsza. Wierzę głęboko, że żyjemy w Państwie, które jest silne i sprawiedliwe.

Wierzę też głęboko we wszystkich Polaków, że jesteśmy w tej chwili w stanie pokazać przy nadchodzącym zagrożeniu ze wschodu, że jesteśmy świadomi, że żyjemy w kraju demokratycznym, że wiemy co to jest wymiar sprawiedliwości i nie ulegniemy złym emocjom. Bardzo serdecznie za to dziękuję.

Natomiast jako kierownik ćwiczenia Anakonda 23 chcę bardzo wszystkim podziękować, przede wszystkim żołnierzom, funkcjonariuszom i osobom zaangażowanym w ćwiczenie za maksymalne poświęcenie, które obserwuję wszędzie

Polakom natomiast i wszystkim tym, którzy przebywają na terenie Polski dziękuję za okazane wyrazy wsparcia, solidarności z wojskiem i podziwu dla naszego codziennego wysiłku.

Dziękuję Państwu bardzo serdecznie; życzę wszystkiego co najlepsze.

Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni Tomasz Piotrowski

podejrzenie koronawirusa bydgoszcz grudziądz

PILNE. Poseł Konfederacji miał zawał. Trafił do szpitala. „Nie jest kolorowo”

eurowizja 2023 wyniki polska blanka solo tekst po polsku

Eurowizja. Jasnowidz Jackowski już to wie. Które miejsce Blanka zajmie w konkursie?