w ,

Zaskakujące plany Tadeusza Rydzyka. Chce to zrobić na swojej toruńskiej uczelni

Dyrektor Radia Maryja ma wielkie plany jeśli chodzi o jego toruńską uczelnię. Już niebawem zamierza uruchomić nowy prestiżowy kierunek studiów.

Założyciel Radia Maryja Tadeusz Rydzyk ma wielkie plany. Choć ma problem z pozyskaniem funduszy od słuchaczy, to nie zamierza zaprzestać działalności. Obecnie rozważa uruchomienie na jego Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu nowego prestiżowego kierunku studiów.

Studia medyczne u Rydzyka. Oto wielki plan redemptorysty

Tadeusz Rydzyk nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Już niebawem ma on zamiar otworzyć nowy kierunek studiów na podległej mu uczelni w Toruniu. Najsłynniejszy polski duchowny sporządził już nawet odpowiedni wniosek i wysłał go prosto na biurko ministra edukacji Przemysława Czarnka.

Będąc gościem własnego radia powiedział wprost, że Polska stoi przed wielkim wyzwaniem i należy pilnie kształcić intelekt i osobowość młodzieży, która zasługuje na pomóc we właściwym kształtowaniu umysłów. Potwierdził też, że złożył dokumenty i jeśli tylko uzyska zgodę, to już od jesieni 2023 roku zacznie się nabór.

Aktualnie uczelnia o. Rydzyka oferuje kształcenie na kilku kierunkach, w tym między innymi dziennikarstwo i komunikacja społeczna, informatyka i politologia. Od jakiegoś czasu z racji braku pielęgniarek w Polsce uruchomił dodatkowy kierunek – studia pielęgniarskie. To można uznać za dobry ruch.

Mało kto wie, ale u o. Rydzyka można też zrobić magisterkę z prawa. Redemptorysta wyraził też uznanie dla obecnego kierownictwa ministerstwa nauki. Jego zdaniem Przemysław Czarnek przyczynił się mocno do rozwoju szkolnictwa w Polsce. Czy jego nowe plany zyskają aprobatę ministra? Niebawem się przekonamy.

programowy ul darmowe autostrady

Jarosław Kaczyński potwierdza. 800 plus i darmowe leki. Wiemy od kiedy

poronienia dzieci dane

Fatalne dane dotyczące kobiet w ciąży. Ten problem dotyczy już co piątej z nich