w ,

Jarosław Kaczyński potwierdza. 800 plus i darmowe leki. Wiemy od kiedy

Tego się chyba nie spodziewał nikt. Od 2024 roku 500 plus zamieni się w 800 plus. Dodatkowo rząd wprowadzi darmowe leki dla dwóch grup wiekowych. Ale to nie wszystko.

programowy ul darmowe autostrady
Fot. Twitter / Prawo i Sprawiedliwość

Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości trwa. Drugi dzień konwencji programowej partii Jarosława Kaczyńskiego przyniósł konkrety. 800 plus zostało potwierdzone przez samego prezesa i zostanie wprowadzone już od 2024 roku. Obietnic było jednak dużo dużo więcej.

Programowy Ul. 800 plus zamiast 500 plus, darmowe autostrady, darmowe leki

Na koniec trwającej dwa dni konwencji Programowej Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie o nazwie „Programowy Ul” przemawiał lider – Jarosław Kaczyński. To dopiero z jego ust padły konkretne deklaracje dotyczące tego, co będzie po wyborach (oczywiście gdy PiS je wygra).

Od 2024 roku świadczenie 500 plus zostanie zwaloryzowane do poziomu 800 zł i to jest prawdziwy hit konwencji. Dodatkowo rząd chce wprowadzić bezpłatne leki dla dwóch grup społecznych, czyli dla tych powyżej 65. roku życia oraz dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. To jednak nie koniec propozycji.

500 plus na 800 plus to prawdziwy hit kampanii

Dodatkowo PiS chce objąć państwowe autostrady darmowymi przejazdami. To prawdopodobnie nie koniec propozycji związanych ze zbliżającymi się wyborami do parlamentu. Kaczyński zapowiedział, że póki co te trzy punkty wystarczą, a kolejne pojawią się na kolejnym spotkaniu programowym.

Zniesiemy opłaty na krajowych autostradach, a sprawą tych prywatnych zajmiemy się w kolejnym roku – powiedział Kaczyński podczas konwencji. Z kolei premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dalsze upraszczanie podatków. Nie podano jednak żadnych konkretów.

Na koniec padły też deklaracje dotyczące wojska i naszego bezpieczeństwa. – Zapewniam, że jeżeli Polacy powierzą nam władzę na kolejne lata, to będziemy mieli najsilniejszą armię lądową w Europie. Dzięki Panu Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu została wprowadzona ustawa o obronie Ojczyzny – powiedział minister obrony Mariusz Błaszczak.

łukaszenka nie żyje

Łukaszenka przewieziony do szpitala. Mnożą się spekulacje o stanie zdrowia dyktatora

Zaskakujące plany Tadeusza Rydzyka. Chce to zrobić na swojej toruńskiej uczelni