w

HAHAHA!HAHAHA!

PILNE. Rosja zaatakowana! Zrównano z ziemią przejście graniczne z Ukrainą. Są ofiary

Walczący po stronie Ukrainy Rosyjski Korpus Ochotniczy wkroczył 22 maja rano do obwodu biełgorodzkiego Federacji Rosyjskiej. Zniszczono przejście graniczne.

obwód biełgorodzki
Fot. Twitter / Filip Dąb-Mirowski @FilippDM

Rosyjski Korpus Ochotniczy wkracza do obwodu biełgorodzkiego Federacji Rosyjskiej. Nagrania z ataku na przejście graniczne, które ukazały się w sieci, pokazują, że w ataku brały udział czołgi i helikoptery. Wcześniej artyleria zrównała z ziemią rosyjskie przejście graniczne.

Rosja zaatakowana na swoim terytorium. Przejście graniczne zrównane z ziemią

Rosyjski Korpus Ochotniczych po godzinnym przygotowaniu artyleryjskim wkroczył rano 22 maja w kilku miejscach do obwodu biełgorodzkiego Federacji Rosyjskiej. W ataku brały udział czołgi, helikoptery, artyleria oraz inne środki. Na żadnych nie było ukraińskich oznaczeń.

Od rana trwał również silny ostrzał posterunków granicznych po stronie rosyjskiej. Władze Biełgorodu zwołały pilne posiedzenie sztabu kryzysowego, a także posiedzenie władz obwodu.

Celem porannej operacji było – jak wskazują eksperci – zmuszenie Rosjan do rozproszenia własnych sił w tym przygranicznym regionie. Kijów w ten sposób chciał sprawić, by wojska rosyjskie skierowały w ten obszar własne odwody. To ma sprawić, że w innych miejscach ataki Ukraińców będą mogły zyskać większe szanse na powodzenie.

Atak na przejście graniczne w obwodzie biełgorodzkim to element kolejnej, prawdopodobnie jednej z ostatnich faz przygotowań do tego, na co wszyscy czekają – wielkiej ukraińskiej ofensywy. Rosyjski Korpus Ochotniczy miał również wejść do Dronówki – wsi na terenie Rosji. Pojawiły się bowiem informacje o walkach. To w sumie trzeci kierunek ich wejścia na teren Rosji.

Oficjalny kanał Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego opublikował zdjęcia. Jak napisali, przedstawiają one wyzwolone rosyjskie miejscowości. – Pierwsze flagi wolnej Rosji powitały świt nad wyzwolonymi miastami. Wywieście flagi także w waszych miastach. Wolność jest blisko – czytamy w komunikacie na Telegramie.

Jak podają media, 22 maja około 9 rano zaatakowane miało być tez miało Grajworon w tym samym obwodzie. W wyniku ostrzału prawdopodobnie nikt nie ucierpiał. Ostrzelano trzy wsie położone w pobliżu miasta.

dell latitude 5540 opinie specyfikacja

Dell Latitude 5540 – nowoczesny laptop do zastosowań biznesowych

brzeźno łyńskie rakieta

Znów coś spadło na terytorium Polski? Mieszkańcy widzieli ogień i słyszeli huk przypominający wybuch