w

Znów coś spadło na terytorium Polski? Mieszkańcy widzieli ogień i słyszeli huk przypominający wybuch

W pobliżu miejscowości Brzeźno Łyńskie w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nidzickim mieszkańcy widzieli kulę ognia, a następnie słyszeli głośny wybuch.

brzeźno łyńskie rakieta
Fot. wojsko-polskie.pl

Załoga dyżurna SAR pełniąca dyżur ratowniczy na lotnisku 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach, otrzymała zadanie poszukiwania obiektu, którego upadek zaobserwowano w okolicach miejscowości Brzeźno Łyńskie w pobliżu Nidzicy.

Brzeźno Łyńskie. Rakieta znów spadła na nasze terytorium? Nieznany obiekt wystraszył mieszkańców

Śmigłowiec poszukiwawczo-ratowniczy W-3WARM Anakonda wystartował po godzinie 1 w nocy i po godzinie lotu osiągnął rejon poszukiwań. Po pół godzinie poszukiwań zadanie przerwano na polecenie służb koordynujących akcję. Śmigłowiec powrócił na macierzyste lotnisko Oksywie o godz. 3.20.

Ludzie mieszkający w okolicy zgłosili, że widzieli na niebie łunę, potem wyraźny ogień, a na koniec usłyszeli ogromny huk przypominający wybuch. Jeden ze świadków widział też upadek niezidentyfikowanego obiektu i natychmiast powiadomił policję oraz straż pożarną.

W ostatnią niedzielę w miejscowości pojawiły się patrole Straży Leśnej. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdziło, że zdarzenie rzeczywiście miało miejsce. Strażacy pytani przez dziennikarzy o szczegóły również potwierdzili, że przyjęli zgłoszenie dotyczące łuny, pożaru i nieznanego obiektu.

Do zdarzenia dojść miało w nocy 19 maja. Okolicę przeszukiwały trzy jednostki straży pożarnej. Żadnego obiektu nie udało się jednak znaleźć mimo poszukiwań trwających do godziny 4 nad ranem.

obwód biełgorodzki

PILNE. Rosja zaatakowana! Zrównano z ziemią przejście graniczne z Ukrainą. Są ofiary

przegląd samochodu po terminie cena

Szok! Właściciele samochodów będą załamani. Tyle ma kosztować przegląd auta!