w

Gdańsk. Policja zatrzymała pijanego 28-latka. Aż trudno uwierzyć w to, co wyprawiał

Policjanci zatrzymali w Gdańsku 28-letniego mężczyznę. Rzucał kamieniami, nie miał butów, był pod wpływem alkoholu i spowodował znaczne straty.

gdańsk policja wiadomości
Fot. gdansk.policja.gov.pl

Policjanci zatrzymali pijanego 28-latka, który teraz odpowie za uszkodzenie czterech samochodów, rozbicie szyby wystawowej i spowodowanie innych strat wycenionych wstępnie na około 7 tys. zł. Mężczyzna idąc ul. Kartuską w Gdańsku wyłamywał lusterka w autach i porysował drzwi oraz szybę dwóch kolejnych pojazdów. Ale to nie koniec.

28-latek szedł bez butów i demolował samochody. Był pijany

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany rzucił też kamieniem w stronę salonu gier i rozbił szybę wystawową. 28-latek usłyszał zarzuty w tej sprawie i grozi mu teraz do 5 lat więzienia. W niedzielę około godziny 2:00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, że ulicą Kartuską idzie mężczyzna, który niszczy zaparkowane samochody.

Z opisu świadka wynikało, że sprawca nie ma butów i ma na sobie bluzę koloru żółtego. Na miejsce pojechali policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego i podczas przeszukania rejonu na ul. Kartuskiej zauważyli osobę, której wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. 28-letni mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że był pijany i miał w organizmie promil alkoholu.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawca, idąc ulicą Kartuską, wyłamał lusterka w czterech pojazdach marki Fiat Bravo, Toyota Avensis, Alfa Romeo i Nissan Micra. W dwóch z tych aut zarysował także drzwi oraz szybę boczną. Ponadto okazało się, że na ul. Kartuskiej mężczyzna rzucił kamieniem w kierunku salonu gier i rozbił szybę wystawową

Łączne starty z tytułu tych zniszczeń zostały wstępnie wycenione na ponad 7 tys. zł. Podczas przeszukania mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli przy nim i zabezpieczyli dowód osobisty innej osoby. 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

Po tym, jak wytrzeźwiał, usłyszał sześć zarzutów za zniszczenie mienia oraz ukrywanie dokumentu. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Ukrywanie dokumentu, którym nie ma się prawa wyłącznie rozporządzać, to czyn zagrożony karą do 2 lat więzienia.

Źródło: gdansk.policja.gov.pl

koniec klanu 2023

Niepokojące wieści z planu serialu „Klan”. „To może oznaczać koniec pewnej epoki”

spot pis auschwitz youtube

Ostra reakcja prezydenta i posłów opozycji na nowy spot PiS. „To skrajne obrzydlistwo”