w ,

Z OSTATNIEJ CHWILI. Abp Sławoj Głódź trafił do szpitala. Jest w ciężkim stanie

Jak poinformowali reporterzy stacji Radio ZET, abp Sławoj Leszek Głódź trafił pilnie do szpitala. Ma być rzekomo w ciężkim stanie.

Jak poinformował dziennikarz portalu RadioZET.pl Radosław Gruca, abp Sławoj Głódź trafił dziś do szpitala w ciężkim stanie. Dziennikarz śledczy potwierdził tę informację w kilku niezależnych od siebie źródłach. Na tę chwilę więcej informacji o stanie zdrowia duchownego nie ujawniono.

Abp Sławoj Leszek Głódź w szpitalu w stanie ciężkim

Głódź to jeden z najbardziej wpływowych i ważnych postaci w naszym Kościele katolickim. Dawny biskup polowy Wojska Polskiego i generał dywizji. W marcu 2021 roku ze względu na karę nałożoną na niego przez władze Watykanu zamieszkał poza murami archidiecezji gdańskiej. Miało to związek z aferami pedofilskimi w kościele.

Nadal obowiązuje go też zakaz uczestniczenia we wszelkich uroczystościach na terenie archidiecezji gdańskiej. W ostatnim czasie pełnił obowiązki sołtysa sołectwa Piaski pomimo tego, że osobom duchownym nie wolno pełnić takiego urzędu. W tej chwili czekamy na więcej informacji na temat zdrowia arcybiskupa.

Nie żyje wybitny polski lekkoatleta. To były olimpijczyk, rekordzista i mistrz Polski

boxy prezentowej dla niego i dla niej

Boxy prezentowe dla niej. Dlaczego warto je kupić i co wybrać?