w ,

Będzie przełom? Szokujące ustalenia śledczych w sprawie Madeleine McCann

Sprawa zaginięcia Madeleine McCann, z którą śledczy mierzą się już prawie dwie dekady, znów jest na czołówkach gazet na całym świecie. Są nowe ustalenia.

zaginięcie madeleine mccann rodzice 2023
Fot. YouTube

Ta sprawa mimo upływu lat bulwersuje. Śledczy nie poddają się i nieustannie szukają jakichkolwiek znaków. Weryfikują wszelkie informacje, by dowiedzieć się, co stało się z Madeleine McCann. To najbardziej rozpalająca emocje sprawa zaginięcia dziecka w historii.

Zaginiecie Madeleine McCann. 2023 rok będzie przełomowy?

Nadal nie wiadomo, co stało się z Madeleine McCann, która niemal dwie dekady temu zniknęła bez śladu. W ostatnim tygodniu trwały intensywne poszukiwania dziecka w pobliżu zbiornika wodnego Barragem do Arade na północy Portugalii. Śledczy są dość powściągliwi w ocenie tego, co udało się ustalić.

Z każdym rokiem hipotezy co do tego wydarzenia mnożą się. Wszystkie możliwe wątki i informacje napływające do służb są weryfikowane. Policja twierdzi nawet, że wszystkiemu winny jest Christian Bruckner. Jak donosił swego czasu „Fakt”, mężczyzna krótko po zaginięciu dziecka przeszedł operację twarzy. Czy chciał zatrzeć ślady?

Jak podaje z kolei brytyjski wydawca LadBible, śledczy z Niemiec doszli do wniosku, że dziewczynka prawdopodobnie „żyła przez dwa albo trzy dni po porwaniu”. Poszukiwania dziecka miały też ujawnić nową, ale istotną wskazówkę. Gorszą informacją jest fakt, że sprawdzenie jej będzie zajmować kilka miesięcy.

Nowe wskazówki. Czy pozwolą wyjaśnić sprawę zaginięcia dziecka?

Ostatnie intensywne poszukiwania w Portugalii nie były całkowicie bezowocne. Media podają, że policja usunęła wiele worków znajdujących się w zbiorniku wodnym, wykonano też serię zdjęć okolicy. Cała operacja, która odbyła się w drugiej połowie maja br., trwała trzy dni.

Portugalska policja wydała 25 maja krótkie oświadczenie, że cały zebrany materiał w tym okresie zostanie wysłany do badań do Niemiec. Nie ujawniono jednak, z czego materiał ten się składa, ale mówi się o istotnej wskazówce, która daje nadzieję na rozwiązanie sprawy choć w części.

Policja mówiąc o wskazówce wymieniła szereg znalezionych przedmiotów, w tym fragmentów ubrań. Nie wiadomo jednak, czy mają one jakikolwiek związek z tą sprawą. Służby wykopały też sporej wielkości doły w podłożu, aby zebrać próbki gleby i wysłać je do badań kryminalistycznych.

Cała trzydniowa operacja została przeprowadzona na prośbę niemieckich śledczych, którzy wciąż są zdania, że główny podejrzany – 45-letni przestępca – porwał i zamordował dziecko. Obecnie siedzi on w więzieniu w Niemczech za gwałt na kobiecie w Praia da Luz w Portugalii.

Madeleine McCann w chwili zaginięcia przebywała wraz z rodzicami na wakacjach w Portugalii. Śpiąca dziewczynka i jej rodzeństwo zostali w pokoju hotelowym, gdy rodzice wyszli na kolację. Po powrocie okazało się, że dziewczynki nie ma.

jackowski youtube official najnowsze

Jasnowidz Jackowski podał dokładną datę. Chodzi o „wydarzenia w Polsce nocą” i wybory

oświadczenie majątkowe beata szydło

Oto nowe oświadczenie majątkowe Beaty Szydło. Europosłanka została skrytykowana