w ,

Oto nowe oświadczenie majątkowe Beaty Szydło. Europosłanka została skrytykowana

Do grona europarlamentarzystów, którzy ujawnili przed obywateli swoje majątki, doszła Beata Szydło. Jednak z jej oświadczeniem jest pewien kłopot.

oświadczenie majątkowe beata szydło
Fot. YouTube / KPRM (screen); sejm.gov.pl

Posłowie do Parlamentu Europejskiego kończą powoli ujawniać swoje majątki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa muszą składać oświadczenia majątkowe. Dzięki temu wiadomo, jak się bogacą politycy z roku na rok. Jaki majątek ma była premier Beata Szydło.

Oświadczenie majątkowe Beaty Szydło. Internauci krytykują byłą premier

Była szefowa polskiego rządu, a obecna europarlamentarzystka ECR – Beata Szydło – pokazała nam, ile ma w portfelu. Jak wynika z dokumentu, zgromadziła ona w ubiegłym roku pokaźne oszczędności, ale internauci krytykują ją za bazgroły. Ich zdaniem oświadczenie jest w większości nieczytelne.

Wszyscy zastanawiają się, czy nie był to sposób na pewnego rodzaju ukrycie przed opinią publiczną swojego majątku, a raczej utrudnienie odczytania tego, co napisała. Jak zauważyli dziennikarze, rok temu była premier nie miała żadnego problemu w tym, aby wypełnić oświadczenie czytelnie i drukowanymi literami.

Publicystom mimo wszystko udało się odczytać niemal wszystko, co napisała Szydło. Jak można wywnioskować, poziom oszczędności byłej premier spadł. Rok temu miała 52 tys. zł na koncie, teraz ma tylko 30 tys. zł. Miała też zgromadzone 116 tys. euro, a obecnie zostało jej zaledwie 100 tys. euro.

Ile zarabia Beata Szydło?

Jeśli chodzi o samochody, Beata Szydło wykazała, że posiada:

  • SsangYong Korando z rocznika 2011 o wartości 25 tys. zł (własność odrębna, przynależność własna);
  • Audi A6 2012, współwłasność majątkowa małżeńska, auto o wartości 45 tys. zł;
  • Audi Q3 z 2019 o wartości 100 tys. zł (własność odrębna, przynależność własna).

Dziennikarzom było bardzo trudno rozszyfrować pismo z oświadczenia. Niektórzy nawet w tej sprawie dzwonili do europosłanki, ale ta miała nie odebrać telefonu. Polityk na pewno jednak ma dom o wartości 420 tys. zł i gospodarstwo rolne o wartości 320 tys. zł. Niczego więcej odczytać się nie da.

Kto jest bardziej wnikliwy i ciekawy, czym jeszcze dysponuje była szefowa rządu Zjednoczonej Prawicy, zachęcamy do zapoznania się z ujawnionymi dokumentami. Tu można się zapoznać z aktualnym oświadczeniem majątkowym Beaty Szydło, a pod tym linkiem umieszczono dokument zeszłoroczny.

Źródło: Twitter, Onet, skrotpolityczny.pl

zaginięcie madeleine mccann rodzice 2023

Będzie przełom? Szokujące ustalenia śledczych w sprawie Madeleine McCann

legnica policja poszukiwani

Miał TO w dłoni. Szedł ulicą i straszył mieszkańców. Jest nagranie z zatrzymania