w ,

Papież Franciszek trafił do szpitala. Służby prasowe Watykanu wciąż milczą

Jak przekazały włoskie media, 6 czerwca Papież Franciszek odbył wizytę w rzymskiej klinice Gemelli. Czym było to spowodowane?

papież franciszek szczekanie NATO
Fot. YouTube / Vatican News

Papież Franciszek został przewieziony do kliniki Gemelli. Jak podały media, była to rutynowa kontrola zdrowia i wizyta w celu wykonania badań. Informację o tym fakcie jako pierwsza podała włoska agencja informacyjna Ansa niepokojąc tym samym wiernych na całym świecie.

Franciszek w szpitalu. Watykan twierdzi, że to tylko badania

Jak podałą we wtorek 6 czerwca agencja informacyjna Ansa, a za nią wszystkie włoskie media, Franciszek pojawił się tuż przed godz. 11 w klinice Gemelli. Przewieziono go na oddział zajmujący się seniorami w celu wykonania serii badań.

Dziennikarze twierdzą, że celem wizyty była tylko kontrola stanu zdrowia, ale niepokojący jest fakt, że Watykan do tej pory oficjalnie tego nie skomentował.

Papież ma już 86 lat i już w marcu doszło do pogorszenia się jego stanu zdrowia. Wówczas też przewieziono go do szpitala na 5 dni. Pytany o zdrowie Ojca Świętego sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolina wyznał, że „wytrzymałość jest do pewnego momentu„.

Od dawna w mediach krążą też plotki, że stan zdrowia Franciszka ma być powodem jego abdykacji. Jak sam stwierdził, zrezygnuje, jeśli będzie czuł, że nie jest w stanie pełnić posługi. Aktualny harmonogram jego pracy jest jednak dość napięty. W ostatni miesiąc wakacji Ojciec Święty ma polecieć do Mongolii. Czeka go też udział w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.

kaczyński pis drozyzna inflacja

Nowy, fatalny dla PiS sondaż Kantar dla TVN24. Czy to efekt niedzielnego marszu?

torby reklamowe z logo firmy

Torby reklamowe na konferencje branżowe – czym powinny się wyróżniać?