w

Nowy, fatalny dla PiS sondaż Kantar dla TVN24. Czy to efekt niedzielnego marszu?

Znamy już wyniki najnowszego sondażu Kantar wykonanego na zlecenie „Faktów” TVN i TVN24. Są fatalne dla obozu rządzącego.

kaczyński pis drozyzna inflacja
Prezes Jarosław Kaczyński zauważył zagrożenie. Jego zdaniem rząd musi się bardziej przyłożyć. Fot. YouTube / Polskie Radio 24 (screen)

Najnowszy sondaż partyjny pracowni Kantar zamówiony przez „Fakty” TVN i TVN24 nie daje PiS-owi nadziei na trzecią kadencję. Koalicja Obywatelska jest w nim na pierwszym miejscu z poparciem równym 32 proc. O jeden punkt procentowy ma Zjednoczona Prawica, która straciłaby władzę. Jak wypadły pozostałe ugrupowania?

Sondaż Kantar odbiera nadzieję Kaczyńskiemu. Nie będzie trzeciej kadencji?

32 proc. poparcia dla Koalicji Obywatelskiej i 31 proc. dla obecnego obozu rządzącego. Tak wygląda najnowszy sondaż poparcia dla ugrupowań politycznych wykonany przez pracownię Kantar dla TVN i TVN24.

Konfederacja i Koalicja Polska 2050 i PSL uzyskały w badaniu taki sam wynik, czyli 10 proc. poparcia. W ostatnich dniach pojawiają się jednak sygnały, że PSL wyjdzie z tej koalicji i zasili szeregi KO (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni).

Pozostałe partie opozycyjne daleko w tyle

Najbardziej blado w badaniu wypadło ugrupowanie Jarosława Gowina. Poparcie dla niej jest zerowe. Z kolei Lewica (SLD, Wiosna i partia Razem) uzyskały w sumie 6 proc. aprobaty ze strony ankietowanych.

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 5-6 czerwca 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób powyżej 18. roku życia. Na pytanie o preferencyjne partyjne odpowiedziało 636 osób.

kim jest natalia janoszek

Kim jest Natalia Janoszek? Wszystko, co wiemy o polskiej aktorce i celebrytce

papież franciszek szczekanie NATO

Papież Franciszek trafił do szpitala. Służby prasowe Watykanu wciąż milczą