w ,

Nowe informacje o stanie zdrowia papieża. Odwołano niedzielny Anioł Pański

Wszystkie papieskie audiencje do 18 czerwca zostały odwołane. Nie odbędzie się też niedzielny „Anioł Pański” – poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

papież franciszek zawał
Fot. Twitter / TOK FM; Wikipedia

Włoskie media ujawniły nowe informacje na temat stanu zdrowia papieża Franciszka. Ojciec Święty przeszedł skomplikowaną operację trwającą ponad 3 godziny. Obecnie przebywa nadal w klinice Gemelli w Rzymie, odpoczywa i jest pod stałą opieką lekarzy.

Papież Franciszek. Operacja trwała 3 godziny. Lekarze są dobrej myśli

Jeszcze kilka dni temu mówiono, że jest szansa, że Ojciec Święty poprowadzi w niedzielę 11 czerwca modlitwę „Anioł Pański” z okna kliniki Gemelii. Niestety lekarze nie pozwalają na to Franciszkowi, dlatego kolejne dni spędzi on w łóżku na dochodzeniu do siebie po operacji.

Wszystkie papieskie audiencje zostały odwołane do 18 czerwca jako środek ostrożności – poinformował dziennikarzy rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Zgodnie z informacjami płynącymi ze Stolicy Apostolskiej, Franciszek czuje się dobrze. Przypomnijmy, że kilka dni temu papież przeszedł operację jamy brzusznej.

Rekonwalescencja po operacji zdaniem kardynałów przebiega dobrze, a sam papież już jest chętny do powrotu do codziennych obowiązków. Nie zobaczymy go jednak prawdopodobnie przez kolejny tydzień.

Postępując zgodnie z zaleceniami personelu medycznego i osobistego asystenta medycznego oraz biorąc pod uwagę rekonwalescencję pooperacyjną w operacjach tego rodzaju, Franciszek odmówi jutro na osobności modlitwę Anioł Pański, jednocząc się duchowo z miłością i wdzięcznością wobec wiernych, którzy zechcą mu towarzyszyć, gdziekolwiek się znajdują – czytamy na profilu Vatican News.

przewodów lubelskie rakiety jackowski

Jasnowidz Jackowski ma złe wieści. Wskazał dwa polskie miasta. „Jest przygotowany plan”

obowiązki adwokata z urzędu

Obowiązki adwokata wobec klienta. Jaka jest jego rola w systemie prawym?